Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Demokrasi alanındaki çıtamızı daha da yukarı çıkarmak, ekonomi alanında çok daha güçlü bir konuma gelmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Ancak bu olmazsa olmaz dediğimiz istikrarla olur. İstikrar ve güvenin olmadığı bir ülkede, son 13 yılda yaşamış olduğumuz gelişmelerin görülmesi mümkün değil"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve  AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Demokrasi alanındaki çıtamızı daha da yukarı çıkarmak, ekonomi alanında çok daha güçlü bir konuma gelmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Ancak bu olmazsa olmaz dediğimiz istikrarla olur. İstikrar ve güvenin olmadığı bir ülkede, son 13 yılda yaşamış olduğumuz gelişmelerin görülmesi mümkün değil" dedi.

Elvan, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi'nin bir restoranda düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, MÜSİAD üyeleriyle buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Esnafı ziyaret ettiğini ve sıkıntılarını dinlediğini belirten Elvan, esnafların belirsizlikten şikayet ederek, "Önümüzü bir görelim. Şu ortamda, özellikle belirsiz olarak gördüğümüz bir ortamda biz nasıl yatırım yapalım. Bir an evvel kasım gelsin de şu işleri halledelim, önümüz açılsın. Artık gelin tek başınıza iktidara. Şu 4-5 ayda yaşadığımız sıkıntılardan kurtulalım" dediklerini aktardı. 

Demokrasi olmadan sağlam bir ekonomik altyapının olmayacağına, sağlam bir ekonomik alt yapı olmadan da demokrasinin gelişemeyeceğine inanan bir parti olduklarını ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"O nedenledir ki bugüne kadar izlemiş olduğumuz politikalar, bir taraftan demokrasi alanında reformlar yapmak, diğer taraftan da ekonomik altyapıyı güçlendirmek oldu. Hem ekonomi alanında hem de demokrasi alanında çok önemli ilerlemeler kaydettik. Türkiye için kişi başı 10 bin dolar, bizden önceki hükümetler için bir hayaldi. Çünkü yıllarca kişi başı milli gelir 2 bin dolar bandında seyrediyordu. Ama AK Parti'yle artık 10 bin dolar kişi başı gelire ulaşmış bir ülke konumuna geldik. Ülkenin refah seviyesinde artış oldu. Batılıların sessiz devrim dediği çok sayıda yapısal düzenlemeleri demokrasi ve diğer alanlardaki temel hak ve hürriyetler alanındaki düzenlemeleri gerçekleştirdik. Biz ilerlemeye devam etmek istiyoruz. Demokrasi alanındaki çıtamızı daha da yukarı çıkarmak, ekonomi alanında çok daha güçlü bir konuma gelmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Ancak bu olmazsa olmaz dediğimiz istikrarla olur. İstikrar ve güvenin olmadığı bir ülkede, son 13 yılda yaşamış olduğumuz gelişmelerin görülmesi mümkün değil. Onun için biz her zaman önce istikrar diyoruz. Umuyor ve diliyorum ki 1 Kasım akşamı Türkiye bu belirsiz ortamdan çıkar ve yeniden istikrarlı bir ortamda, güçlü Türkiye'nin inşası yönünde hep birlikte çalışır, çaba sarf ederiz." 

Elvan, Mersin'in sorunlarını çok iyi bildiğini ve bunların çözümüne yönelik, kısa, orta ve uzun vadede hangi tür adımların atılabileceği konusunda çalışma yaptıklarını kaydetti.

Mersin ile ilgili ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu belirten Elvan, hizmet etmek için geldiğini, kente yapılan bir hizmetin, yatırımın, Türkiye'ye yapılan hizmet ve yatırım olduğunu söyledi.

MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Yusuf Yılmaz da yapılmasını istedikleri yatırımlar ve projeler hakkında konuştu.

Daha sonra GMK Bulvarı üzerindeki esnafı ziyaret eden Elvan, İnönü Mahallesi'nde bir eve taziye ziyaretinde bulundu. 

Elvan, esnaf ziyareti sırasında uğradığı kitapçıdan satın aldığı kitabı, fotoğrafçısına hediye etti.