Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Mersin İdmanyurdu Mersinimiz ile Mersin halkı ile bütünleşmiş bir kulüp. Sorunları dinledim. Önümüzdeki dönemde neler yapabiliriz, neleri gerçekleştirebiliriz, bizlerin nasıl ve ne şekilde katkısı olur bunları konuşacağız. Biz de kulübümüze sahip çıkmaya çalışacağız" - "Mersin İdmanyurdu Kulübüne sahip çıkmak demek bir anlamda Mersin'e Mersin halkına sahip çıkmak demek. O açıdan ben çok önemsiyorum"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, Mersin İdmanyurdunun Mersin ile bütünleşmiş bir kulüp olduğunu belirterek, "Kulübün sorunları dinledim. Önümüzdeki dönemde neler yapabiliriz, neleri gerçekleştirebiliriz, bizlerin nasıl ve ne şekilde katkısı olur bunları konuşacağız. Biz de kulübümüze sahip çıkmaya çalışacağız" dedi. 

Elvan, Macit Özcan Spor Kompleksi'nde kamp yapan Mersin İdmanyurdunun teknik ekip ve futbolcularını ziyaret etti. Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, teknik direktör Bülent Korkmaz ve futbolcularla görüşen Elvan, takım hakkında bilgi aldı.

Burada konuşan Elvan, futbolcular ve teknik heyetle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Takımın 90 yıllık bir çınar olduğunu belirten Elvan, "Mersin İdmanyurdunun kuruluş tarihi 1925. Hem Mersin sporuna hem de Türk spor tarihine çok önemli katkıları olmuş bir kulüp" dedi.

Futbol kulüplerine genel olarak kentin tüm kesimlerinin sahip çıktığını dile getiren Elvan, şöyle konuştu:

"Her ne kadar maddi olarak belki destek sağlamıyor olabilirler ama kentin bütününe baktığımızda kent kimliğiyle o şehrin, kulübün hemen hemen her yerde bütünleştiğini görüyoruz. Mersin İdmanyurdu Mersin ile bütünleşmiş bir kulüp. Kulübün sorunları dinledim. Önümüzdeki dönemde neler yapabiliriz, neleri gerçekleştirebiliriz, bizlerin nasıl ve ne şekilde katkısı olur bunları konuşacağız. Biz de kulübümüze sahip çıkmaya çalışacağız. Mersin İdmanyurdu Kulübüne sahip çıkmak demek bir anlamda Mersin'e Mersin halkına sahip çıkmak demek. O açıdan ben çok önemsiyorum. Kulübümüzün yaşatılması canlı tutulması hele hele şu anki durumdan çok daha iyi noktalara gelmesi için emek sarf edilmesi bizler açısından çok önemli. Biz de elimizden geldiğince sizlere destek vereceğiz, katkı sağlayacağız, üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Ben burada tüm sporcu kardeşlerimizle görüşmekten büyük keyif aldım, memnuniyet duydum. 

Kulüp Başkanı Kahramanlı da bu sezona çok iyi başlayamadıklarını, 7 hafta sonunda 2 puan aldıklarını söyledi.

Geçen sezon ligi 7. sırada bitirdiklerini anımsatan Kahramanlı, "Geçen sene ile aynı kadroya sahibiz. İnanıyoruz ki bundan sonra futbolcu kardeşlerimiz işlerini en iyi şekilde yapacaklar. Hocamızla birlikte bir çıkış yakaladığımız takdirde geçen seneki havayı yakalayacağız, buna inanıyoruz. Mersin İdmanyurdu hak ettiği yerde olacak. Mersin İdmanyurdunun Süper Lig'de kalıcı olması lazım" diye konuştu.

Yönetim kurulu üyeleriyle tüm imkanlarını ortaya koyup takım için çalıştıklarını bildiren Kahramanlı, bugüne kadar hiç kimsenin kendilerini ziyaret edip sıkıntılarını sormadığını belitti. 

Konuşmaların ardından Elvan, futbolcular ve teknik heyetle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette Elvan'a bir de forma hediye edildi.