Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "(Özel bir televizyonda yaptığı açıklamalar) Mesele terörse mutlaka herkesin, Twitter'ın da bize yardımcı olması gerektiğini ifade ettim. Tabi ki buna rağmen bir direnme söz konusu olursa da bir anlamda teröre destek olur. Bu konuda yardımcı olmalarının gerektiğini söyledim. Eğer böyle bir şey olmazsa, gerekirse tabi ki başka bir tedbir alınabilir şeklinde bir açıklamam oldu"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, özel bir televizyonda yayınlanan açıklamasına ilişkin, "Mesele terörse mutlaka herkesin, Twitter'ın da bize yardımcı olması gerektiğini ifade ettim. Tabi ki buna rağmen bir direnme söz konusu olursa da bir anlamda teröre destek olur. Bu konuda yardımcı olmalarının gerektiğini söyledim. Eğer böyle bir şey olmazsa, gerekirse tabi ki başka bir tedbir alınabilir şeklinde bir açıklamam oldu" dedi.

Lütfi Elvan, seçim çalışmaları kapsamında Mersin İtalyan Katolik Kilisesi'ni ziyaret etti. 

İnsanların hangi düşünceden olursa olsun önemli olanın birlikte, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamak olduğunu vurgulayan Elvan, "Demokrasilerde, çoğunluğun azınlık içerisindeki durumundan çok, azınlığın çoğunluk içerisindeki konumu daha önemlidir" diye konuştu.

Özgürlükler ve demokrasi konusunda son 13 yılda önemli gelişmelerin kaydedildiğini belirten Elvan, şöyle devam etti:

" Demokratik standartlarımızın yükseltilmesi anlamında, temel hak ve hürriyetler anlamında, inanç ve özgürlük alanında çok önemli düzenlemeler yapıldı. Reform niteliğinde yapısal dönüşümler gerçekleştirildi. Bir anlamda toplumun tüm kesimlerinin eşit, özgürce düşüncelerini ifade edebilmeleri ve yaşamalarına imkan sağlayan bir altyapı oluşturuldu. Biz bundan son derece memnunuz. Bizim birliğe bütünlüğe dayanışmaya ihtiyacımız var. Sizler de Türkiye 'nin bir parçasısınız. Bizler bir bütünüz. Mesele, birlik ve beraberlik olduğu takdirde bizim tüm kesimleri, bir bütün olarak kapsamamız ve birlikte hareket etmemiz gerekir."

- "Twitter" açıklaması

Elvan, özel bir televizyonda kanalındaki programda "Twitter" ile ilgili yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine, özellikle terörün çok yaygın olduğu bir dönemde, terör örgütüyle bağlantısı olabilecek kişilerin IP numaralarının istenmesine rağmen, verilmediği şeklinde bir gelişme olduğunu, buna istinaden böyle bir açıklama yaptığını anlattı. 

Daha sonradan kendisine gelen bilgilerin IP numaralarının alındığı yönünde olduğunu ifade eden Elvan, "Mesele terörse mutlaka herkesin, Twitter'ın da bize yardımcı olması gerektiğini ifade ettim. Tabi ki buna rağmen bir direnme söz konusu olursa da bir anlamda teröre destek olur. Bu konuda yardımcı olmalarının gerektiğini söyledim. Eğer böyle bir şey olmazsa, gerekirse tabi ki başka bir tedbir alınabilir şeklinde bir açıklamam oldu. Onu tabi ki belli bir kısmını alıyorlar diğer kısımlarını almıyorlar" diye konuştu.