Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Biz, ülke olarak bu kadar yoğun bir saldırı altında olmadık. Bu kadar yoğun bir baskı altında olmadık. Bütün bu saldırıların en temel nedeni, ülkeyi kendimizin yani bizlerin idare etmesidir"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Biz, ülke olarak bu kadar yoğun bir saldırı altında olmadık. Bu kadar yoğun bir baskı altında olmadık. Bütün bu saldırıların en temel nedeni, ülkeyi kendimizin yani bizlerin idare etmesidir" dedi.

Elvan, kanaat önderleri ve adamlarıyla Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Mersin'in Türkiye 'nin önde gelen illerinden birisi olduğunu, ancak zaman zaman Mersin'i kötü göstermeye yönelik girişimlerin olduğunu söyledi. Mersin'e tek başına fazla bir şey yapabilmesinin mümkün olmadığını ifade eden Elvan, birlik ve beraberlik içerisinde samimi ve içten hareket ederek Mersin'i Türkiye'nin örnek kentlerinden biri haline getirebileceklerini belirtti. 

Mersin'in laboratuvar niteliğinde bir kent olduğunu ve Türkiye'nin bütün illerinden gelen insanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığını anlatan Elvan, şöyle konuştu:

"Bizim birbirimizle beraber olmamız, el ele, omuz omuza yürümemiz son derece önemli. Bizim ilk hedeflerimizden birisi bu olacak. Elbette yatırımlar itibarıyla, ulaştırma alt yapısı itibarıyla çok fazla şeyi birlikte yapacağız. Yapılacak yatırımlar ve hizmetlerden daha önemlisi işte bu kardeşlik ve birlik ruhudur. Bu ülke bizimdir. Biz yüzyıllarca beraber yaşadık. Yıllarca, yüzyıllarca birlikte mücadele ettik. Bizler etle tırnak gibiyiz. Bizi kimse birbirimizden ayıramaz. 10 Ekim tarihinde çok haince bir terör saldırısını hep birlikte yaşadık. Ankaramızda yaklaşık 100 kardeşimiz terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybetti. Çok sayıda kardeşimiz yaralandı. O insanlar bu ülkenin insanları, bizim insanlarımız."

Türkiye'yi karıştırmak ve ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin böyle bir saldırıyı gerçekleştirdiğini aktaran Elvan, "Bu saldırı Türkiye'ye, milletimize ve demokrasiye yapılmıştır. Bu saldırı siyasi partilere yapılan bir saldırıdır. Nihayetinde 1 Kasım seçimlerine yapılan bir saldırıdır. Türkiye'nin seçime gitmesinden rahatsız olanlar var. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkmasından, yeniden güçlenmesinden, yeniden büyümesinden rahatsız olanlar bu saldırıyı gerçekleştirmiştir" diye konuştu. 

Geleceğin ve kardeşliğin tehdit altında olduğunu ifade eden Elvan, bunun için 1 Kasım seçimlerinde hep birlikte hareket edilmesi ve yeniden birliğin, kardeşliğin inşa edilmesi gerektiğini söyledi. 

Elvan, Türkiye'nin tarihinde, ülke olarak bu kadar yoğun bir saldırıya maruz kalmadığını belirterek, "Biz, ülke olarak bu kadar yoğun bir saldırı altında olmadık. Bu kadar yoğun bir baskı altında olmadık. Bütün bu saldırıların en temel nedeni, ülkeyi kendimizin yani bizlerin idare etmesidir. Onlar diyorlar ki, 'Bu ülkeyi siz idare etmeyeceksiniz'. Geçmişteki vesayet anlayışına dönmemizi istiyorlar. Ancak buna hep birlikte karşı çıkıp izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.