Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Hangi siyasi partiden gelirse gelsin, tercihi ne olursa olsun, hayat tarzı ne olursa olsun, gelin Mersin için hep birlikte çalışalım. Mersin'in güçlenmesini, istihdam ordusuna dönüşmesini istiyorsak, işsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyorsak, gelin hep birlikte beraber olalım, hepimiz 'Mersinliyiz' diyelim" - "Kenti ilçelere ve komşu illere bağlayacak yeni yollar yapıyoruz. Bir yandan Akdeniz Sahil Yolu'nu tamamlıyoruz. Böylelikle Mersin-Antalya arasındaki 8 saatlik mesafe 5 saate düşecek. Çukurova Bölgesel Havalimanı tüm bölgenin ihtiyacı, ihalesi de yeniden gerçekleştirilecek. Mersin önemli bir konumda. 2018 yılında bu kenti hızlı trenle buluşturacağız"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve  AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Hangi siyasi partiden gelirse gelsin, tercihi ne olursa olsun, hayat tarzı ne olursa olsun, gelin Mersin için hep birlikte çalışalım. Mersin'in güçlenmesini, istihdam ordusuna dönüşmesini istiyorsak, işsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyorsak, gelin hep birlikte beraber olalım, hepimiz 'Mersinliyiz' diyelim" dedi. 

Elvan, Akdeniz İhracatçı Birliklerinde (AKİB), "Mersin'de yeni dönem, yeni heyecan" sloganıyla düzenlenen toplantıda, kentte hayata geçirmeyi planladıkları projeleri anlattı.

Konuşmasında, Mersin'i kalkındırmak için harekete geçtiklerini ifade eden Elvan, devam eden projeleri gözden geçirdiklerini, tespit edilen sıkıntılarla ilgili de program hazırladıklarını anlattı. 

Elvan, tüm kesimlerin desteğini alarak, yeni dönemde çok sayıda projeyi daha hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Biz, tüm kesimlerle bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız. Neden bir olacağız? Güçlü bir Mersin ve güçlü Türkiye için. Biz bir olduğumuzda, beraber olduğumuzda, iri ve diri olduğumuzda, karşımızda hiçbir güç duramaz" diye konuştu.

Kentin gelişimi için herkesi birlik ve beraberliğe davet eden Elvan, şöyle devam etti:

"Hangi siyasi partiden gelirse gelsin, tercihi ne olursa olsun, hayat tarzı ne olursa olsun, gelin Mersin için hep birlikte çalışalım. Mersin'in güçlenmesini, istihdam ordusuna dönüşmesini istiyorsak, işsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyorsak gelin hep birlikte beraber olalım, hepimiz 'Mersinliyiz' diyelim. Diğer siyasi partilerin de yapabilecekleri bir şeyler varsa hodri meydan, ortaya koysunlar. Projeyse proje. Mersin için neyi gerçekleştirmek istiyorlarsa, buyursunlar, onlar da açıklasınlar. Fakat biz sizlerle, tüm hemşehrilerimizle neler yapacağımızı, ne kadarlık sürede gerçekleştireceğimizi ve Mersin'i nasıl ve ne şekilde ayağa kaldırabileceğimizi ortaya koyduk."

Elvan, Mersin'in birçok alanda önemli potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, "Mersin, deniziyle, ticaretiyle, turizmiyle, tarımıyla bir bütün olarak çok büyük avantajlara sahip. Yeni dönemde yurt dışından çok sayıda insan artık sağlık hizmeti için Türkiye'ye gelecek. Yeni düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Buralara geleceklerin uçak biletlerin alacağız, masraflarının bir miktarını biz karşılaşacağız. O hastaları Mersin'e çekeceğiz, Mersin'i dünyanın önemli bir sağlık merkezi haline getireceğiz" dedi. 

Projelerin hepsinin birer birer hayata geçirileceğini belirten Elvan, şunları kaydetti:

"Kenti ilçelere ve komşu illere bağlayacak yeni yollar yapıyoruz. Bir yandan Akdeniz Sahil Yolu'nu tamamlıyoruz. Böylelikle Mersin-Antalya arasındaki 8 saatlik mesafe 5 saate düşecek. Çukurova Bölgesel Havalimanı tüm bölgenin ihtiyacı, ihalesi de yeniden gerçekleştirilecek. Mersin önemli bir konumda. 2018 yılında bu kenti hızlı trenle buluşturacağız. Mersin'in lojistik merkez olması için çalışmalarımız olacak. Yenice'deki lojistik merkez 2016'da tamamlanacak. Mersin, aynı zamanda sağlık tesisleriyle de donatılacak. Bin 250 yataklı şehir hastanesi tamamlanacak, Tarsus ve Mezitli ilçelerinde yeni hastaneler yapılacak. İlçelerimizin sulama sorununu çözeceğiz. Kentin kültür ve turizm potansiyelini canlandıracağız."

Elvan, konuşmasının ardından eşi Zeliha Elvan ve milletvekili adaylarıyla birlikte partilileri selamladı.