Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Son aylarda teröre karşı çok yoğun bir faaliyet içine girdi hükümetimiz. 35 yıllık terörle olan mücadelede son 2 ayda terör yuvaları yerle bir edildi. Terör yuvalarının mağaralarına girildi. Orada artık terörist bırakmadık"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, son aylarda teröre karşı çok yoğun bir faaliyet içine girildiğini belirterek, "35 yıllık terörle olan mücadelede son 2 ayda terör yuvaları yerle bir edildi. Terör yuvalarının mağaralarına girildi. Orada artık terörist bırakmadık" dedi

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Erdemli ilçesi Merkez Mahallesi'nde esnafları ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. Daha sonra Şoförler Odası Tüm Taşıma Kooperatifi üyeleriyle Erdemli Toprak Su Tesisleri Kampı'nda bir araya gelen Elvan, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de bu yörenin bir evladı olduğunu Mersin'e, Erdemli'ye hizmet etmek için geldiğini söyledi.

Siyaset yaptığı günden itibaren hiçbir zaman vaat peşinde olmadığını, hep sorunları çözerek işini yaptığını anlatan Elvan, "Ben Mersin'e gelir gelmez hemen acilen yapılması gereken işleri tespit ettim. Bu çerçevede gerekli çalışmaları başlattık. Sadece şu 10 gün içerisinde 10 tane projenin ihalesine çıktık. Hızlı davranmak zorundayız koşmak zorundayız" diye konuştu. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin sadece istikrar ve huzurun olduğu dönemlerde büyüyüp güçlendiğini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"Ülkede huzursuzluğun, kargaşanın olması ülkede istikrarın olmaması demek bu ülkede işsizliğin artması demektir. Bu ülkede büyümenin durması demektir. O nedenle istikrar ve huzur son derece önemlidir. Biliyorsunuz son aylarda teröre karşı çok yoğun bir faaliyet içine girdi hükümetimiz. 35 yıllık terörle olan mücadelede son 2 ayda terör yuvaları yerle bir edildi. Terör yuvalarının mağaralarına girildi. Orada artık terörist bırakmadık. Terörle mücadeleye devam edeceğiz. Ülkemizin birliği her şeyden ötededir. Ülkemizin bekası bizim için hayatidir. Bizim birliğimiz, dirliğimiz, Allah'ın izniyle 3-5 çapulcuya hiçbir zaman boş bırakılacak bir birlik değildir. Bizim birliğimiz güçlü bir birliktir ve bu birlikte beraber çok daha güzel şeylere imza atacağız. En son terörist kalıncaya kadar terörizmle terörle mücadele etmeye devam edeceğiz."

7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan koalisyon sürecini de değerlendiren Elvan,  AK Parti dışındaki tüm partilerin sorumluluktan kaçtığını savunarak, erken seçim hükümetine bakan vermediklerini sözlerine ekledi. 

Elvan, daha sonra yaş sebze ve narenciye üreticileri, muhtarlar ve turizmcilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Okul müdür ve müdür yardımcılarıyla buluşan Elvan, sonrasında partisinin Erdemli ilçe teşkilatı tarafından Merkez Mahallesi Sebahattin Çakmakoğlu Caddesi üzerinde düzenlenen mitinge katıldı. Elvan, burada Erdemli'ye yapılacak hizmetleri anlattı.