Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Birkaç gün önce Türksat 4B uydumuzu uzaya gönderdik. Şu anda da kendi uydumuz Türksat 6A'yı inşa ediyoruz. Bizim 4B uydumuz, sadece Türkiye'ye hizmet etmeyecek. Dünyanın dört bir yanına, Afrika'ya, Orta Doğu'ya, Avrupa'ya ve Asya'ya hizmet verecek kapasitede"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve  AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan,  Türkiye 'nin 7. haberleşme uydusu Türksat 4B'nin uzaya gönderildiğini hatırlatarak, "Şu anda da kendi uydumuz Türksat 6A'yı inşa ediyoruz. Bizim 4B uydumuz, sadece Türkiye'ye hizmet etmeyecek. Dünyanın dört bir yanına, Afrika'ya, Orta Doğu'ya, Avrupa'ya ve Asya'ya hizmet verecek kapasitede" dedi.

Elvan, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Aydıncık ilcesinde bir kafeteryada muhtarlarla buluştu. Muhtarların sorunlarını dinleyen Elvan, daha sonra Bozyazı ilçesine geçti.

Elvan, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de bir Yörük olduğunu, Mersin'den milletvekili adayı olmasının görev gereği değil hizmet amacıyla olduğunu söyledi. 

Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi'nin gecen hafta açılışının yapıldığını ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) içme suyunun götürüldüğünü anımsatan Elvan, şöyle konuştu:

"Bu büyük projenin yanı sıra, birkaç gün önce Türksat 4B uydumuzu uzaya gönderdik. Şu anda da kendi uydumuz Türksat 6A'yı inşa ediyoruz. Bizim 4B uydumuz sadece Türkiye'ye hizmet etmeyecek. Dünyanın dört bir yanına, Afrika'ya, Orta Doğu'ya, Avrupa'ya ve Asya'ya hizmet verecek kapasitede. Diğer taraftan yine Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın katılımıyla İstanbul'da birkaç gün önce sadece Türkiye'nin değil dünyanın en önemli projelerinden birisi olan 3. havalimanının finansman anlaşmasını imzaladık. 150 milyon yolcu kapasitesine sahip bu havalimanı, sadece Türkiyemizin değil, dünyanın en büyük havalimanı olacak. 2018 yılının ilk çeyreğinde hizmete girecek olan bu havalimanı, sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya hizmet edecek. Havacılıkta dünyanın en önemli transit merkezlerinden birisi olacak. Yine çok sayıda devasa projeyi ülkemiz için gerçekleştirdik."

Elvan, 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin önünün açılması için AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesinin önemli olduğunu belirtti. 7 Haziran sonrası koalisyon kurulması için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Elvan, "Ancak bir hayırcı var. Onu siz çok iyi biliyorsunuz. Biz, teşkilatlarımıza ve vatandaşlarımıza 'AK Parti'nin kiminle koalisyon yapmasını istersiniz' diye sorduk. Ağırlıklı olarak ' MHP ile koalisyon yapabiliriz' denildi ama Sayın Bahçeli, ne teşkilatlarının dediğine ne de MHP'ye destek verenlere baktı. 'Hayır, hayır, hayır' dedi. Bizimle koalisyon yapmak istemedi. CHP 'yi siz zaten biliyorsunuz. Onu anlatmama bile gerek yok. Koalisyon kurma imkanımız olmadı" diye konuştu.

Elvan, bu seçimde bir anlamda Türkiye'nin istikametinin ortaya çıkacağını sözlerine ekledi. 

Daha sonra Anamur'da bir restoranda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan Elvan, Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerine yapılacak yatırımları anlattı.