Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "2 Kasım sabahı bu ülkenin önünü açmak istiyorsak, yine güçlü ve tek partinin iktidar olabileceği bir neticenin elde edilmesi son derece önemli" - "İstikrarın olmadığı bir ülkede ne gelişme, ne de kalkınma olur. Onun için 'önce istikrar' diyoruz. İstikrar için çalışıp, istikrar için mücadele etmeliyiz"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve  AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "2 Kasım sabahı bu ülkenin önünü açmak istiyorsak, yine güçlü ve tek partinin iktidar olabileceği bir neticenin elde edilmesi son derece önemli" dedi. 

Elvan, kentteki bir otelde, "Lütfi Elvan Mardinliler ile Buluşuyor" etkinliğinde, 7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye 'nin belirsizlik ortamına itilmeye çalışıldığını, bunun da vatandaşları ve dünyasını etkilediğini söyledi.

Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar Türkiye'de huzurun olduğu dönemlerde her zaman istikrarın ve kalkınmanın görüldüğünü belirten Elvan, huzursuzluk ortamının olduğu dönemlerde, ülkeyi karıştırmak isteyenlerin sayısının arttığını vurguladı.  

Elvan, Türkiye'nin istikrar ve büyümeye ihtiyaç duyduğunu, bunun da yatırımla doğrudan orantılı olduğunu ifade ederek, "İstikrarın olmadığı bir ülkede ne gelişme, ne de kalkınma olur. Onun için 'önce istikrar' diyoruz. İstikrar için çalışıp, istikrar için mücadele etmeliyiz" diye konuştu.

Genel seçimlerin, ülkenin kaderi açısından büyük önem taşıdığına dikkati çeken Elvan, şunları kaydetti:

"2 Kasım sabahı bu ülkenin önünü açmak istiyorsak, yine güçlü ve tek partinin iktidar olabileceği bir neticenin elde edilmesi son derece önemli. Hepsinden önemlisi de milli birlik ve beraberliğimizdir. Biz birlikte güçlü Türkiye'yiz. Aramıza nifak tohumu ekmeye ve şiddet ortamı yaratmaya çalışanlar var ama bu ülkenin neresine giderseniz gidin barış ve kardeşlik rüzgarı hepimizi saracaktır. Birlikte güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz inşallah."

Elvan, Mersin'deki projelere de değinerek, kentin her anlamda önemli potansiyele sahip olduğunu başta Çukurova Bölgesel Havalimanı ve Akdeniz Sahilyolu Projesi olmak üzere çok sayıda çalışmayla, kenti kısa zamanda ayağa kaldıracaklarını bildirdi.

Programı kapsamında Mersin Serbest Bölgesi'ni de ziyaret eden Elvan, işletmelere girerek işçilerle sohbet etti. Çalışanların sorunlarını dinleyen Elvan, daha sonra burada faaliyet gösteren firmaların temsilcileriyle toplantı yaptı. Elvan, toplantı sırasında problemleri not alarak, Mersin Serbest Bölgesi'nin sorunlarının çözülmesi için kısa sürede harekete geçeceklerini ifade etti.

Elvan, seçim programı kapsamında ayrıca Nakliyeciler Sitesi esnafıyla da bir araya geldi. Partisinin Akdeniz İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Elvan, partililerle vatandaşlara aşure dağıttı.