Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği dönemde iki lider sorumluluk almaktan kaçtılar. Madem ki iktidar olma niyetiniz yoktu neden bu partilerin başındasınız çok merak ediyorum Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu" - "Milli birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi zayıflatacak, bizi birbirimize düşürecekler karşısında hep birlikte tek vücut olmalıyız ve bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeliyiz"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği dönemde iki lider sorumluluk almaktan kaçtılar. Madem ki iktidar olma niyetiniz yoktu neden bu partilerin başındasınız çok merak ediyorum Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu" dedi.

Elvan, Mezitli ve Yenişehir AK Parti İlçe teşkilatları tarafından Yenişehir Fuar Alanı'nda düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, Mersin'e hizmet etmek için geldiğini belirterek, koalisyon görüşmeleri ve geçici hükümet kurulması aşamasında yaşananları anımsattı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin sürekli "Hayır" dediğini  aktaran Elvan, MHP ve CHP 'nin geçici hükümete bakan vermek istemediğini, buna rağmen Tuğrul Türkeş'in "Ben bu ülke için çalışmaya varım. Anayasa bunu emrediyor. Ben ülkeme hizmet etmek istiyorum" dediğini ifade etti.

Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun sorumluluk almak istemediğinin altını çizen Elvan, "Biz tribüne oturacağız, gelişmeleri seyredeceğiz' dediler. Ülkemizin önemli bir süreçten geçtiği dönemde iki lider sorumluluk almaktan kaçtılar. Madem ki iktidar olma niyetiniz yoktu neden bu partilerin başındasınız çok merak ediyorum Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu" diye konuştu.

Elvan, bir partinin iktidar olmak, millete hizmet etmek için var olduğunu vurgulayarak, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin "Biz millete hizmet etmek istemiyoruz. Sorumluluk almak istemiyoruz" dediklerini savundu.

 1 Kasım'ın çok önemli bir sınav günü olduğunu belirten Elvan, tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

- "Tek vücut olmalıyız"

Buradaki programının ardından Mersin Doğu Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret eden Elvan, üyelerin sorunlarını dinledi.

Terörün dini, imanı ve ideolojisinin olmadığını kaydeden Lütfi Elvan, şöyle konuştu:

"Terör insan tanımaz. Terör için insanın önemi, değeri yoktur. Ülkemizi karıştırmaya çalışanlar, ülkemiz üzerinde oyun oynamaya çalışanlar bu örgütleri kullanıyorlar. Maalesef bundan sonra da kullanmaya devam edecekler. Bizim uyanık olmamız lazım. Milli birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi zayıflatacak, bizi birbirimize düşürecekler karşısında hep birlikte tek vücut olmalıyız ve bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeliyiz. Bu ülke hepimizin. Biz etle tırnak gibiyiz. Bizi birbirimizden ayıramazlar ayırmaları da mümkün değildir."

Türkiye üzerinde oyun oynayanları mutlaka ortaya çıkaracaklarını ifade eden Elvan, "O maşaları kullananlar, o kuklaları oynatanlar mutlaka ortaya çıkacaktır. Kuklaları oynatanları da ortaya çıkaracağız. O maşayı kimler tutuyorsa onları da ortaya çıkaracağız. Bunu birlikte yapacağız. Dayanışma içerisinde yapacağız" dedi.