Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Öyle bir süreçten geçiyoruz ki gün birlik, beraberlik ve 'Sen, ben yok, Türkiye var' deme günü. Yarın her bir kardeşimiz, hangi partiye oy verirse versin özgür bir şekilde sandıklara gidip oylarını kullanacaklar. Her birimiz sandıklarımıza sahip çıkacağız" - "Ülkemizi istikrarsız bir ortama dönüştürmeye çalışanlar var. Ülkemizin gücünü kırmaya çalışanlar var. Ülkemiz üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlar var. Allah'ın izniyle yarın siz bunlara gereken cevabı vereceksiniz. Buna inanıyorum"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Öyle bir süreçten geçiyoruz ki gün birlik, beraberlik ve 'Sen, ben yok, Türkiye var' deme günü. Yarın her bir kardeşimiz, hangi partiye oy verirse versin özgür bir şekilde sandıklara gidip oylarını kullanacaklar. Her birimiz sandıklarımıza sahip çıkacağız" dedi.  

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, Toroslar Belediyesi Ay Işığı Düğün Salonunda vatandaşlarla ve partililerle bir araya gelerek, Akdeniz ilçesindeki seçim ofisine kadar yürüdü.

Elvan, seçim ofisinin önünde yaptığı konuşmada, Mersin'e hizmet için geldiğini ve Mersin'e geldiği günden beri verdiği sözlerin hepsini yerine getirdiğini söyledi. 

Tutamayacağı hiçbir sözü vermediğini ifade eden Elvan, Mersin'in ekonomisini kalkındıracak "devrim" niteliğinde projeleri hayata geçirecekleri belirtti.

Türkiye'yi güçsüz düşürmeye çalışanların olduğunu ifade eden Elvan, "Ülkemizi istikrarsız bir ortama dönüştürmeye çalışanlar var. Ülkemizin gücünü kırmaya çalışanlar var. Ülkemiz üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlar var. Allah'ın izniyle yarın siz bunlara gereken cevabı vereceksiniz. Buna inanıyorum" diye konuştu. 

Elvan, Türkiye'nin birliğini, dirliğini bozmaya çalışanların olduğunu ancak olanlara karşı halkın yarın çok güzel bir cevap vereceğini aktardı.

1 Kasım seçimlerinin Türkiye'nin geleceğine yön vereceğinin altını çizen Elvan, şöyle devam etti:

"Mesele memleket meselesi. Bu mesele için sizler gece gündüz çalıştınız. Yorulmadan çalıştınız. İnşallah çalışmalarımıza yarın sabaha kadar da devam edeceğiz. Allah'ın izniyle yarın sandıkları hep birlikte patlatacağız. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki gün birlik, beraberlik ve 'Sen, ben yok, Türkiye var' deme günü. Yarın her bir kardeşimiz, hangi partiye oy verirse versin özgür bir şekilde sandıklara gidip oylarını kullanacaklar. Her birimiz sandıklarımıza sahip çıkacağız. İnşallah yarın akşam Mersinimiz için, Türkiyemiz için bu zaferi birlikte kutlayacağız."

Elvan, tüm kesimleri kucaklamak istediklerini belirterek, şimdiye kadar başka partilere oy verenlerin de kendilerine kucak açmalarını, destek vermelerini istedi. 

Elvan, konuşmasının ardından eşi Zeliha Elvan ile birlikte partililere karanfil attı.