Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Biz milletimizin sağ duyusuna inanıyoruz. Milletimizin bu ülkeyi ne kadar çok sevdiğini, bu ülkeye olan bağlılığını biliyoruz. İnşallah ülkemiz için iyi bir netice elde edilecek diye düşünüyorum"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, oyunu Mersin'de kullandı.

Elvan, AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve partililerle birlikte Mezitli Vali Şenol Engin İlköğretim Okuluna geldi. Görevlilerle tokalaşan Elvan, daha sonra 1020 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Elvan, okulun bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin geleceğinin tayin edileceği 1 Kasım seçiminin son derece önemli olduğunu söyledi.

Vatandaşların sandığa giderek çok yoğun bir katılım gösterdiğini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"Bu da bizim için gerçekten son derece memnuniyet verici bir hadise. Özellikle her bir vatandaşımızın vatandaşlık hakkını mutlaka kullanması, mutlaka sandığa gidip oyunu kullanması gerektiğini düşünüyorum. Nitekim bugün şu saat itibariyle sandıklarda yüzde 80-85 gibi oy kullanıldığını görüyoruz. Bu da katılım oranının oldukça yüksek olacağını gösteriyor. Bizler açısından memnuniyet verici bir hadise. Milletimizin iradesinin tam manasıyla sandıklara yansıması açısından son derece önemli. İnşallah seçim sonuçları vatanımıza, milletimize, ülkemize ve devletimize hayırlı olur ve ülkemizin önü açılır." 

- Mersin'de herhangi bir sıkıntı yaşanmadı

Elvan, Mersin'de seçim sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek, "Bu son derece sevindirici bir hadise. Bana ulaştığı kadarıyla herhangi bir olayın veya vatandaşlarımız üzerinde herhangi bir baskının oluşmadığı şeklinde bir bilgi aktarıldı. Bu da memnuniyet verici bir husus" dedi.

Elvan, Mersin'in önünü açmak istediklerini ve gerçek anlamda hak ettiği yere getirmeyi arzu ettiklerini dile getirerek, bunun için katkı sağlayacak her türlü girişime destek vereceğini sözlerine ekledi.