Filistinli Naye'ye tekerlekli sandalye sürprizi

Filistinli Naye'ye tekerlekli sandalye sürprizi
Filistinli Naye'ye tekerlekli sandalye sürprizi
- Mersin'de yaşayan bedensel engelli 11 yaşındaki Naye Esad, Filistinli doktorların temin ettiği tekerlekli sandalyesine kavuştu

MERSİN (AA) - LALE KÖKLÜ - Doğuştan bedensel engelli 11 yaşındaki Filistinli Naye  Esad , hayalini kurduğu tekerlekli sandalyeye yurttaşı doktorlar sayesinde sahip oldu. 

Filistinli Esad ailesi, biri bedensel engelli üç çocuğuyla vatanını terk ederek  Suriye 'ye yerleşti. Ülkedeki iç savaş nedeniyle orada da barınamayan aile, üç ay önce Mersin'e geldi.

Aradıkları huzuru kentte bulan aile, doğuştan yürüme engelli küçük kızları Naye'ye tekerlekli sandalye alabilmek için yakınlarından yardım istedi. Yakınları da talebi, Türkiye 'de faaliyet gösteren Filistinli Tabipler ve Sağlık Mensupları Derneği'ne (FİLMED) iletti.

Kısa sürede tekerlekli sandalyeyi alan ve aileyle irtibata geçen dernek üyeleri, Naye'ye sürpriz yapmak için ailenin Mezitli ilçesindeki evine gitti. Karşısında Filistinli doktorları ve hayalini kurduğu tekerlekli sandalyeyi gören Naye'nin sevinç gözyaşları, herkesi duygulandırdı. Doktorlara teşekkür eden Naye, artık evinden çıkabileceğini söyledi. 

FİLMED Başkanı Muhammed Emin de aileye Mersin'deki Filistinliler aracılığıyla ulaştıklarını söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu:  

"Kızımızın bir tekerlekli sandalye ihtiyacı vardı. Biz de Filistinliler olarak küçük bir hediye getirdik. Gönlümüzden geçen keşke daha büyük yardımlar yapabilsek. Elhamdülillah Türkiye'de güzel bir ortamda yaşıyoruz. Huzurlu ve savaşın olmadığı bir ortamda. İnşallah tüm Filistinli çocuklar savaştan uzak bir yerde yaşar ve hepimiz mutlu oluruz. Keşke bizim ülkemize de Suriye'deki çocuklara da barış gelse. İnşallah Naye daha güzel bir şekilde bu sandalyeyi kullanır, ihtiyaçlarına yardımcı olur. Ona bir nebze de olsa destek vermişsek ne mutlu bize."