Futbol: Maçın ardından

Futbol: Maçın ardından
Futbol: Maçın ardından
- Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay: "Bugün maalesef beklediğim şeyi alamadım bazı arkadaşlarımdan, sonuca da üzüldük. Biz skorun böyle büyük olmasını kesinlikle beklemiyorduk" - Bursaspor Teknik Direktörü Güneş: "Hem kupa hem ligde oynayan takımlar için lig daha önemli. Biz de kupada avantajlı durum düştük. Son maçımızı kazanıp gruptan çıkmak istiyoruz. Daha da önemlisi lig yarışında devam etmek istiyoruz"

MERSİN (AA) - Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor'a 5-0 yenilen Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktör Rıza Çalımbay, bazı oyunculardan beklediği performansı alamadığını söyledi.

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maç eksiği olan oyunculara görev verdiklerini belirterek, bu oyuncuların hala eksikliklerinin olduğunu gördüğünü söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda büyük bir beklentilerinin olmadığını kaydeden Çalımbay, şöyle devam etti:

"Bizim transfer yasağımız var, oyuncu takviyesi yapamadık. Maç eksiği olan arkadaşlarımızdan yararlanmamız gerekiyordu. Bu arkadaşlarımızın gerçek gücü bu değil. Bu gruptaki ve Antalya 'daki hazırlık maçlarımızı bahsettiğim oyuncularla oynadık. Bugün maalesef beklediğim şeyi alamadım bazı arkadaşlarımdan, sonuca da üzüldük. Biz skorun böyle büyük olmasını kesinlikle beklemiyorduk ama baktığımızda bariz hatalar yaptık. Başka bir şansımız yok, bu arkadaşlarımız çok iyi duruma gelmek zorundalar. Ben bugün maçı kaybetmeyi göze aldım. Çünkü bizim bu oyuncuları kazanmamız gerekiyordu."

-Bursaspor cephesi-

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de Mersin İdmanyurdu'nun grup lideri avantajıyla sahaya çıktığını, bu nedenle kendileri için kritik bir maç oynadıklarını belirtti.

Hem oynadıkları oyunun hem de skorun iyi olduğunu söyleyen Güneş, şöyle konuştu:

"Maç koptuktan sonra bizim oyuncularımız ve Mersinli oyuncular daha kontrollü oynamaya başladı. Skorun farklı olması Mersin İdmanyurdu'nun kötü olmasından değil, şartların getirdiği bir olay. Çünkü hafta sonu maçlar var. Onlar da oyunun başında iyiydiler."

Güneş, farklı skorun bir ölçü olmadığını ifade ederek, "Hem kupa hem ligde oynayan takımlar için lig daha önemli. Biz de kupada avantajlı durum düştük. Son maçımızı kazanıp gruptan çıkmak istiyoruz. Daha da önemlisi lig yarışında devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Bir gazetecinin,  Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun "Serdar Aziz ile görüşüyoruz" şeklinde bir açıklaması olduğunu belirtmesi üzerine Şenol, "Benim haberim yok, bana bir şey söylemedi. Söyleseydi cevap verirdim ona. Şu anda benim ve kulübün haberi yok. Bugün gördüğünüz gibi maçta oynadı. Bunlar maçtan önce doğru şeyler değil" dedi.