Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Mersin milletvekili adayları basın mensuplarıyla buluştu

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin milletvekili adayları, basın mensuplarıyla tanışma toplantısında bir araya geldi.

Suphi Öner Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantı, milletvekili adaylarının kendisini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan adaylar partilerinin projeleri hakkında bilgi verdi. 

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Fatih Kalkan, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'den beri büyük işlere imza attığını söyledi. 

Türkiye'de, 2023, 2050 ve 2070'i hedefleyen başka bir siyasi partinin olmadığının altını çizen Kalkan, "İstikrarın sürmesi, Türkiye'nin daha da büyümesi için halkımızdan destek istiyoruz. Mersin'de 5-6 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığını Allah kısmet etseydi bize, Mersin'de yapılamayanların en kısa zamanda nasıl yapılacağını gösterirdik" diye konuştu. 

AK Parti Mersin 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Gültak ise teşkilatın, şehrin içinden gelen birisinin birinci sıradan aday gösterildiğini belirtti. 

Bu durumun hem partileri açısından hem de Mersin için çok önemli bir hamle olduğunu vurgulayan Gültak, şöyle konuştu:

"Adaylarımız her gün sahada vatandaşların sorunlarını görüyor, dinliyorlar. Hep beraber Mersin'in sorunları üzerine gideceğiz. Bazı milletvekili adayları 'yapacağız, edeceğiz' diyorlar ama önce iktidar olmak gerekiyor. İktidar olmadan bir şey yapılmıyor. Kamuoyunda anketler ve gezilerimiz sonucunda vatandaşın elini sıktığımızda bize nasıl baktığını görüyoruz. İktidar olduktan sonra hizmet yapabilirsiniz. CHP ve MHP 'nin ne Mersin'de ne de Türkiye'de iktidar olma şansı yok. Bazı genel başkanlar hesap kitap bilmiyorlar, hayal ile özellikle ekonomik veriler üzerinden milletimizi kandırmaya çalışıyorlar." 

İktidara gelmeden hizmet yapılamayacağını ifade eden Gültak, "Hizmet üretecek olan parti biziz. Diğer partilerin söylemleri sandığa yönelik bir kandırmacadır. Hatta Türk siyasetinin unuttuğu argümanları dahi kullanıyorlar" dedi. 

AK Parti Mersin 2. sıra milletvekili adayı Yılmaz Tezcan da Türkiye'de, eğitim, sağlık, sosyal, ekonomik, siyasal ve birçok alanda AK Parti iktidarı döneminde büyük gelişmelerin yaşandığını söyledi. 

Tezcan, demokratik hakların yükselmesi, özgürlüklerin ve insan onurunun daha yükseklere çıkarılması için AK Parti'den aday olduğunu vurguladı. 

AK Parti Mersin 3. sıra adayı Muhsin Kızılkaya da başörtülü kız öğrencilere özgürlüğün kazandırılması gibi çok sayıda sorunların çözülmesine vesile olduğu için AK Parti saflarında yer aldığını kaydetti. 

Kendisi için  "dışardan gelmiş bir adaysın" denildiğini anımsatan Kızılkaya, "Ama Mersin'deki herkes dışardan gelmiştir. Bu şehirde 150-200 yıllık bir yerli arasan kolay kolay bulamazsın. Bunu da ironik olsun diye söylüyorum. Benim için Hakkari'den gelmiş diyen milliyetçilere diyorum ki, sizler de Orta Asya'dan geldiniz. Orta Asya Hakkari'den çok daha uzaktır. İş oraya gelecekse tabi. Dolayısıyla bizleri oluşturan şey bu topraklardır. Hepimizi doğuran var eden Anadolu'dur" diye konuştu.  

Toplantıya, İl Başkan yardımcıları Lütfi Parıltı, Aşkın Karagözlü, Soyhan Bozkurt, Veli Özer ile parti yöneticileri ve adaylar katıldı.