Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: -"Bir tarafta Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini isteyen yeni Türkiye diyen bir AK Parti var. Diğer tarafta ise Türkiye'yi eski günlere götürmek isteyen bir ittifak var. Bu ittifaka karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız"

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Bir tarafta Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini isteyen yeni Türkiye diyen bir AK Parti var. Diğer tarafta ise Türkiye'yi eski günlere götürmek isteyen bir ittifak var. Bu ittifaka karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Eğer biz bu mücadeleden zayıf çıkarsak bu mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdürmezsek Türkiye'nin geleceği karanlık" dedi.

Elvan, AK Parti Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından Tarsus Şelale Has Bahçe'de sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve partililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kendisinin de Torosların çocuğu olduğunu belirterek, Mersin'in milletvekili olarak görülmesini istedi.

Elvan, AK Parti iktidarlarında Türkiye'nin önemli oranda gelişim gösterdiğini anlatarak, bu kalkınmanın devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin gelişmesinden rahatsızlık duyanlar olduğunu vurgulayan Elvan, şöyle devam etti:

"Özellikle dışarıda ve içeride. Bunları iyi takip edin. Avrupa'daki gazetelerde 2013 yılından itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aleyhine, AK Parti aleyhine, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu aleyhine kampanya başlatıldı. Yurt dışındaki o gazeteler Türkiye aleyhine, cumhurbaşkanımız, başbakanımız aleyhine yazılar yazmaya başladılar. Kendi cumhurbaşkanlarını başbakanlarını bıraktılar Türkiye aleyhine yazılar yazmaya başladılar. İçeride de bunun ilk örneğini Cumhurbaşkanlığı seçiminde gösterdiler. Bu ittifakı daha da genişlettiler. Türkiye'de bir CHP , MHP , HDP, paralel yapı ve bir kısım medyanın iş birliği halinde yürüttüğü bir kampanyaya dönüştürdüler. Bir tarafta Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini isteyen yeni Türkiye diyen bir AK Parti var. Diğer tarafta ise Türkiye'yi eski günlere götürmek isteyen bir ittifak var. Bu ittifaka karşı hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Eğer biz bu mücadeleden zayıf çıkarsak bu mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdürmezsek Türkiye'nin geleceği karanlık."

- "Koalisyonun parçası olmak istiyorlar"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun "Benim hedefim yüzde 35 oy almak" dediğini aktaran Elvan, "Yani 'Benim hedefim bir koalisyonun parçası' olmak diyor. Keza MHP, HDP'de aynı söylemin içinde. 'Biz koalisyonun bir parçası olmak istiyoruz' diyorlar. Soruyorum size, bugüne kadar Türkiye'ye bu koalisyonların bir katkısı olmuş mudur? Hayır" ifadesini kullandı.

Elvan,  MHP'nin de içinde bulunduğu koalisyonun Türkiye'yi krize sürüklediğini belirterek, AK Parti'nin Türkiye'yi o dönemdeki borçlarından kurtarıp, IMF'ye borç verecek seviyeye getirdiğini dile getirdi.

MHP ve CHP'nin çok sayıda vaatlerde bulunduğuna işaret eden Elvan, şöyle devam etti:

"Şimdi düşünün vaat üstüne vaat veriyorlar. Yalan üstüne yalan söylüyorlar. Diyorlar ki 'Türkiye'de 6.2 milyon işsiz var.' Yalan, yalan yalan. 'Vatandaş nasıl olsa anlamaz' diyorlar. 'Atalım gitsin' diyorlar. Türkiye'de Avrupa Birliği ve TUİK'in istatistiklerine göre aşağı yukarı 3 milyon işsizimiz var. Evet var, 3 milyon işsizimiz ama 6.2 milyon işsizimiz yok. Bir başka şey diyor ki CHP, '17 milyon yoksulumuz var.' Yalan, yalan yalan. 17 milyon yoksulumuz yok. 2002 yılında kişi başına 4 doların altında gelire sahip olan nüfus, yüzde 30'du. Yani nüfusumuzun yüzde 30'u 4 doların altında gelire sahipti. Bugün nüfusumuzun yüzde 2'si 4 doların altında gelire sahip. Yüzde 30'dan yoksulluğu yüzde 2'ye düşürmüşüz."

Elvan, CHP ve MHP'nin seçim vaatlerini vatandaşların iyi ayırt edebileceğini söyledi.

Üretmeden ülkenin kalkınmasının mümkün olmadığının altını çizen Elvan, "Eğer CHP'nin MHP'nin vaatlerini yapmaya kalksanız bu memlekette bir liralık yatırım yapmayacaksınız. Çivi çakamayacaksınız. Devlet memurunun maaşını ödemeyeceksiniz. Ne olacak Türkiye batacak. Eski günlere geri dönecek. Bunun hesabını kendileri de çok iyi biliyorlar. Bunu yapamayacaklarını kendileri de adları gibi biliyorlar" dedi.

Elvan, AK Parti hükümetlerinin Orta Asya'dan Balkanlara kadar ata yadigarı eserlere sahip çıktığını belirterek, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmeye çalıştıklarını bildirdi.

Geceli gündüzlü çalışacaklarını ve hep doğruları anlatacaklarını ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Muhalefet para dağıtma yarışına girdi. İktidar olarak biz bunu yapamaz mıydık? Biz memurumuza işçimize, emeklimize şunu söyleyemez miydik? Biz memurun maaşını şu kadar artırıyoruz. 2 ikramiye değil 5 ikramiye, 10 ikramiye veriyorum diyemez miydik? Kasa bizim elimizde diyemez miydik? Biz enayi miyiz, niye demedik? Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin insanını seviyoruz. Biz çocuklarımızı, torunlarımızı düşünüyoruz. Geleceği düşünüyoruz."  

Elvan, sivil topluk kuruluşu temsilcileri ve muhtarların sorunlarını da dinledikten sonra Mersin ve Tarsus'a yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.