Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
MERSİN (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, seçim çalışmaları kapsamında Mersin'in Erdemli ilçesine geldi.İlçe meydanında vatandaşlara...

MERSİN (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, seçim çalışmaları kapsamında Mersin'in Erdemli ilçesine geldi.

İlçe meydanında vatandaşlara seslenen Öztürk, Türk milletinin dara düştüğü vakit sinesinden mutlaka rehberlik yapacak bir yiğit çıkardığını vurguladı.

Öztürk, "1915'lerde koskoca bir imparatorluğu yerle bir ettiler ama ecdadımız, küllerinden yeniden Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmayı başardı" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkmak, Türk ismini tarihten silmek için plan yapıldığını öne süren Öztürk, şunları kaydetti:

"Biz, bu toprakları Bizans'tan aldık. Biz gelinceye kadar bu topraklar milletler mezarlığıydı. Kimi bulduysak bu topraklarda yaşarken onları da yaşattık. Bu topraklara biz gelmeden önce var olduğunu söyleyen gaflet içerisindeki adam, seni de bulduğumuz zaman sınır boylarında yaşıyordun, seni de bugüne kadar biz getirdik. Bu toprakların ekmeğini, aşını yedin ama hala doğruluktan, haktan nasibini almamışsın, bu milletin varlığını temsile yeltendiğin noktada bile inkar etmekten çekinmiyorsun. Bu arkadaş ve bununla beraber tüm bu yolda yürüyenler, bizi yönetenlerin gafletinden istifade ederek bu topraklarda, bu ülke milletinin içinden yeniden bir millet çıkarma gayreti içerisine girdi. Devlet içerisinde yeni bir devlet kurma gayretindeler."

Erdemlilerden partisine destek isteyen Öztürk, "Bize ruhsat verin ki kaybettiğimizi geri alalım, yetim hakkına artık kimse el uzatmaya cesaret etmesin" diye konuştu.

Konuşmanın ardından MHP Mersin milletvekili adayları, vatandaşları selamladı.