Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan'ın girişmeleriyle Mersin'de gerçekleştirilecek olan birçok proje için çalışmalara başlandığı bildirildi

MERSİN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti  Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan'ın girişmeleriyle Mersin'de gerçekleştirilecek olan birçok proje için çalışmalara başlandığı bildirildi.

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Elvan'ın Mersin için dile getirdiği projeleri daha şimdiden hayata geçirdiği belirtildi.

Yaklaşık 20 günlük süre zarfında birçok konuya ele alan Elvan'ın projeleri seçim öncesinde hayata geçirmeye başladığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mersin için sorun olarak görünen konular Elvan'ın girişimleri ve yerinde müdahaleleriyle sorun olmaktan çıkıyor. Elvan, Mersin'e ayak basar basmaz ilk sözü Çukurova Bölgesel Havalimanı'na yönelikti. Havalimanı için bu ay içinde ihaleye çıkılacağı sözünü veren Elvan söz verdiği gibi yaptı. 19 Ekim itibariyle bölgesel havalimanı için ihaleye çıkıldı. Lütfi Elvan'ın bir diğer sözü karayollarına yönelikti. Yollarda çalışmalar hızlandı, ihalelere çıkıldı, dile getirilen konular bir bir hayata geçmeye başladı."

Mersinliler'in en çok şikayetçi olduğu konuların başında liman ve hal kavşakları gibi konuların geldiğinin vurgulandığı açıklamada, Lütfi Elvan'ın ilk olarak bu sorunu ele aldığı ve çok kısa bir sürede çözüm üretildiği aktarıldı.

Tarsus'ta turizmi canlandıracak ve ilçeye büyük bir ekonomik katkı sağlayacak turizm yolunda da çok önemli bir adım atıldığının bildirildiği açıklamada, şöyle devam edildi:

"Lütfi Elvan'ın çabalarıyla bu yol için 'Acele Kamulaştırma Kararı' alınıyor. Söz konusu karar Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Yolun 2016 yılı içerisinde tamamlanması ve Tarsus turizmine kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca Tarsus-Çamlıyayla yolunda da çalışmalar hız kazandı. 2 ilçeyi yakınlaştıracak yol 2017'de hizmete sunulacak. Yine Tarsus'ta OSB-Otoyol bağlantısı çalışmalarında süreç işliyor. Söz konusu yolun yapımına 2016 yılında başlanacak. Ayrıca mevcutta 2 kollu olan Tarsus Çamtepe kavşağı 4 kola dönüştürülecek. Bu projede de ihale süreci başladı. Karayollarında birçok proje hızlandı. Bunlardan biri de Mut-Silifke bölünmüş yolu. İki ilçeyi birbirine yakınlaştıracak, 10 tünel ve 10 viyadükle ulaşımda konforu artıracak bölünmüş yol çalışması için kollar sıvandı. Elvan'ın girişimleri sayesinde yolun ihalesine çıkıldı."

Açıklamada, Mersin'i Antalya 'ya bağlayan Akdeniz Sahil Yolu'nda Elvan'ın girişimleriyle kalan kesimlerin ihalesine çıkıldığı, Aydıncık-Bozyazı ve Anamur-Kaledran arasındaki bölünmüş yolların ihalesinin yapılacağı, Mersin-Gözne yolu için de ihalenin yapıldığı ve çalışmalara başlandığı aktarıldı.