Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar: "Siyasi iktidarın tek adresi AK Parti'dir çünkü mesele ülke meselesidir"

MERSİN (AA) - AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Siyasi iktidarın tek adresi AK Parti'dir çünkü mesele ülke meselesidir" ifadesini kullandı.

Taşpınar, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlere az bir süre kaldığını belirterek, Türkiye'de 13 yıldır süren istikrarı devam ettirmek istediklerini kaydetti.

Taşpınar, 7 Haziran seçimlerinde çıkan sonucu iyi değerlendirdiklerinin altını çizerek, şöyle devam etti:

"Siyasi iktidarın tek adresi AK Parti'dir çünkü mesele ülke meselesidir. Eğer AK Parti tek başına iktidara gelmezse Türkiye'de hükümetin kurulamadığını bu seçimlerde görmüş olduk. Bu açıdan 1 Kasım seçimleri Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimlerinden birisi. Türkiye bir sırat köprüsünden geçiyor, bölge bir sırat köprüsünden geçiyor. Bu süreç içerisinde hep beraber el ele birlik içerisinde gönül birliğiyle, fikir birliğiyle, ruh birliğiyle yeniden güçlü ve büyük Türkiye'yi inşa etmek için 1 Kasım akşamında çok güçlü bir iktidarı çıkarmak için mücadele ediyoruz."

Taşpınar, AK Parti'nin ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar oy alan bir parti olduğunu sözlerine ekledi.