GMK Bulvarı'nı kullanan sürücülere alternatif yol

GMK Bulvarı'nı kullanan sürücülere alternatif yol
GMK Bulvarı'nı kullanan sürücülere alternatif yol
MERSİN (AA) - Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı Tulumba Kavşağı'nda yapımına başlanan alt-üst geçit...

MERSİN (AA) - Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı Tulumba Kavşağı'nda yapımına başlanan alt-üst geçit düzenlemeleri nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanan yollara alternatif olarak güzergahlar belirlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, GMK Bulvarı Tulumba Kavşağı başta olmak üzere, bazı güzerfahlarda trafik yoğunluğu yaşandığı belirtildi.

Çalışma yapılan güzergahlara alternatif olarak gösterilen yollar, şöyle bildirildi:

"Doğu- batı , batı-doğu istikametini kullanacak araç sürücüleri, 2'nci ve 3'üncü çevreyolu ve otoyolunu kullanabilir. Doğu-batı, batı-doğu hattını kullanacak vatandaşlar ise GMK Bulvarı'na alternatif olarak Adnan Menderes Bulvarı, 2'inci veya 3'üncü çevreyolu istikametini kullanabilirler."

Açıklamada ayrıca, sürücülerin gidecekleri noktalara kısa sürede ve rahatça ulaşabilmeleri açısından alternatif güzergahları kullanmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları trafik yoğunluğu ve güvenliği açısından faydalı olacağı bildirildi.