Gülnar'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı

Gülnar'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı
Gülnar'da öğrencilere eğitim seti dağıtıldı
MERSİN (AA) - Mersin'in Gülnar ilçesinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine 800 adet eğitim seti dağıtıldı. Mersin Orman Bölge...

MERSİN (AA) - Mersin'in Gülnar ilçesinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine 800 adet eğitim seti dağıtıldı. 

Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Gülnar Kültür Sarayı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, eğitim seti dağıtımının " Türkiye 'de yüksek koruma değerine sahip Akdeniz ormanlarının entegre yönetimi" projesi kapsamında yapıldığını söyledi. 

Ormanların çok yönlü faydalarını göstermeyi amaçladıklarını ifade eden Baca, bu alanlarda biyolojik çeşitliliğin korunmasını ve karbon depolamasını artırmayı hedeflediklerini belirtti. 

Proje kapsamında sürdürülebilir orman yönetimi için bölgede bir model oluşturulacağının altını çizen Baca, şöyle devam etti:

"Orman ürünlerine dönük sanayileşmenin yoğun olmaması, ormanların diğer yörelerle kıyaslandığında daha korunmuş halde olması ve kırsal kalkınma çalışmalarına uygun olması Gülnar'ın projeye dahil edilmesinde başlıca etkenlerdir.  Bugün Orman Genel Müdürlüğü'nün ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlamış olduğu ve yaklaşık 800 çocuğumuza dağıttığımız eğitim setinin içinde, sırt çantası, tişört, satranç seti, su matarası, şapka, kalemlik, çevre çocuk ajandası ve online eğitime dönük hazırlanan ogmegitim.org sitesine giriş için aktivasyon kodu bulunmakta."