Gülnarlı çiftçilere tarım makinesi desteği

Gülnarlı çiftçilere tarım makinesi desteği
Gülnarlı çiftçilere tarım makinesi desteği
MERSİN (AA) - Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Or-Köy (Orman Köylüleri) Şube Müdürlüğü tarafından Gülnarlı çiftçilerin kullanması için paletli...

MERSİN (AA) - Mersin Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Or-Köy (Orman Köylüleri) Şube Müdürlüğü tarafından Gülnarlı çiftçilerin kullanması için paletli kepçe alındı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, teslim töreninde yaptığı konuşmada, Or-Köy dairesince 1970'den bu yana orman köylülerini kalkındırmaya yönelik çeşitli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin orman müdürlüğüne paletli kepçe başvurusunda bulunduğunu ifade eden Baca, "2014 aralık ayında başvuru onaylandı. Paletli kepçeyi tarımsal kalkınma kooperatifimize teslim ettik. Paletli kepçenin, Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ve köylülerimize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik de Gülnar'ın kalkınmasına katkı sağlayacak bu tür projeleri Kaymakamlık olarak desteklediklerini belirtti. 

Dayıcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Sumak ise halkın geçim kaynağının tarım olduğunu hatırlatarak, "Kepçe, Dayıcık Mahallesi ve çevre  mahallelere hizmet verecek" dedi. 

İlçe Müftüsü Zekeriya Kocak tarafından yapılan duanın ardından paletli kepçe, kooperatife teslim edildi.