HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi

HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi
HAK-PAR Genel Başkanı Demir'in hayatını kaybetmesi
- Demir'in Ankara'dan Adana'ya olan uçağını kaçırdığı için, partiye ait bir araçla tek başına yola çıktığı öğrenildi - HAK-PAR Genel Başkan Yardımcısı Sevinç: "Hem partimiz, hem Kürt halkı, hem de Türkiye siyaseti açısından çok büyük bir kayıp"

MERSİN (AA) - Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkan Yardımcısı Arif Sevinç, HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir'in trafik kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili, "Hem partimiz, hem Kürt halkı, hem de Türkiye siyaseti açısından çok büyük bir kayıp" dedi.

Sevinç, Demir'in cenazesinin bulunduğu Tarsus Devlet Hastanesi'nde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Demir'in bugün Ankara 'dan Mersin'deki bir toplantıya katılmak için araçla gelirken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Demir'in Kürt halkının değerli evlatlarından birisi olduğunu ifade eden Sevinç, şöyle konuştu:

"Hem partimiz, hem Kürt halkı, hem de Türkiye siyaseti açısından çok büyük bir kayıp. Kendisi Çukurova'daki parti programları dolayısıyla önce Adana'ya uçakla gelecekti fakat uçağı kaçırdı. Uçağı kaçırınca toplantıya yetişmek üzere partiye ait bir araçla tek başına yolculuk etti. Mersin'e yaklaşık 45 dakikalık bir mesafede bir trafik kazasında kendisini kaybettik."

Sevinç, cenazeyi yarın sabah alıp Ankara'ya götüreceklerini, salı günü de parti önünde düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlayacaklarını sözlerine ekledi.