Havlayan köpekten kaçarken hayatını kaybetti

Havlayan köpekten kaçarken hayatını kaybetti
Havlayan köpekten kaçarken hayatını kaybetti
- Mersin'de kendisine havlayan köpekten korkan ve kaçmaya çalışırken yere düşen 14 yaşındaki Büşra Şeker, yaşamını yitirdi - Baba Şeker: "Çok sevdiği köpeklerin kızımın ölümüne sebep olması çok üzücü"

MERSİN (AA) - Erdemli ilçesinde, parkta arkadaşlarıyla dolaştığı sırada sokak köpeklerinin kendisine havlamasıyla korkan ve kaçmak isterken yere düştüğü iddia edilen Büşra Şeker, (14) geçirdiği iç kanama nedeniyle hayatını kaybetti.

İddiaya göre, Şeker ve beraberinde 4 kız arkadaşı, Erdemli Sahil Bandı Parkı Zabıta Noktası önünde yürürken, parkta bulunan sokak köpekleri, yanlarına gelerek havlamaya başladı.

Köpeklerin kendilerine saldıracağını düşünen Şeker ve arkadaşları, koşmaya başladı. Bu sırada Şeker'in, ayağı kaldırıma takılarak yere düştü. Şeker'in yanında bulunan arkadaşları, baba Mustafa Şeker'i arayarak Şeker'in yere düştüğünü, ağzından ve kulağından kan geldiğini söyledi.

Bunun üzerine olay yerine gelen baba Şeker, yerde kanlar içinde yatan kızını, Erdemli Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

İç kanama geçirdiği tespit edilen Şeker, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

- "Kızım hayvanları çok severdi"

Polis memuru olduğu öğrenilen baba Şeker, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının köpekleri çok sevdiğini ancak onlar yüzünden kızını kaybettiğini söyledi.

Derin üzüntü duyduğunu ifade eden Şeker, "Kızım hayvanları çok severdi. Olayın olduğu anda kızım arkadaşlarıyla parkta yürürken sokak köpekleri havlamış. Köpeklerden korkan kızlar kaçmak istemiş. Benim kızım da kaçarken ayağı takılmış ve kaldırıma düşmüş. Aradılar kızımı hastaneye ben kaldırdım ama yavrumu kurtaramadım. Çok sevdiği köpeklerin kızımın ölümüne sebep olması çok üzücü" dedi.

Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan Şeker'in cenazesi, Erdemli Türbe Mezarlığı'nda toprağa verildi.