HDP binalarındaki patlama

HDP binalarındaki patlama
HDP binalarındaki patlama
- HDP Mersin İl Eş Başkanı Günbat: "Bizi, provokasyonlar dışında asla engelleyebilme şanslarının kalmadığını ifade ediyoruz" - "Ses bombası değil, parça tesirli bomba. Bilyeler her tarafa dağılmış durumda"

MERSİN (AA) - HDP Mersin İl Eş Başkanı Selman Günbat, parti binalarındaki patlamalara ilişkin, provokasyon dışında kendilerinin engellenemeyeceğini bildirdi.

Günbat, partisinin İl Başkanlığı binasında, polis ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından incelemede bulundu. Burada gazetecilere açıklama yapan Günbat, il binalarına getirilen bir çiçeğin, içinde dinleme cihazı "böcek" olabileceği düşüncesiyle görevlilerce balkona konulduğunu söyledi.

Normal zamanda her gün kahvaltıyı balkonda yapıp, sonrasında toplantı geçekleştirdiklerini anlatan Günbat, şunları kaydetti:

" Bugün miting olduğu için kahvaltımızı erken bitirip alana çıktık. Eğer biz her zamanki gibi aynı saatte toplantıyı bitirmiş olsaydık, 20'nin üzerinde yaralı veya ölü olurdu. Daha önce de belirttiğimiz gibi bizi, provokasyonlar dışında asla engelleyebilme şanslarının kalmadığını ifade ediyoruz. Bunun gerçekten o yönde bir provokasyon olduğunu ve profesyonel işi olduğunu düşünüyoruz. Ses bombası değil, parça tesirli bomba . Bilyeler her tarafa dağılmış durumda. Kimden geldiği belli değil. Sadece bir vekil adayımızın adına geldiği düşünülüyor."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  hdp

  ,

  Bugün

  ,

  Parti

  ,

  bomba

  ,

  böcek

  ,

  açıklama

  ,

  miting