HDP binalarındaki patlama

HDP binalarındaki patlama
HDP binalarındaki patlama
- Mersin Valisi Çakacak: - "Arkadaşlarımız ciddi çalışma içerisindeler. En kısa zamanda faillerin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz"

MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, HDP il binasında meydana gelen patlamaya ilişkin "Arkadaşlarımız ciddi çalışma içerisindeler. En kısa zamanda faillerin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz" dedi.

Vali Çakacak, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarından sonra gazetecilerin soruları üzerine, HDP binasındaki patlamanın ardından olay yerinde incelemeler yapıldığını söyledi.

HDP teşkilatının olduğu katta ve hanında maddi hasar meydana geldiğini belirten Çakacak, "Emniyetin ilgili tüm birimleri, bunun üzerinde çalışıyorlar. Elimizde birtakım bilgiler var ama burada paylaşmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Neticelendirdikten sonra geniş açıklama yapmak uygun olur" dedi. 

Çakacak, Türkiye 'nin seçim sürecinde bulunduğunu anımsatarak "Bu tür olaylar her ne kadar bir partiye yapılmış olsa dahi bütün partilere yapılmış gibi hissediyoruz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti, demokratik, sosyal ve laik bir hukuk devletidir, böyle bir şey demokrasimize yapılmış addedilir. HDP il teşkilatına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.

Bir gazetecinin "bombanın çiçek içerisinde gönderildiği" iddiasını hatırlatması üzerine Vali Çakacak, şöyle konuştu:

"Doğrudur bir çiçek var. Görevlilerden alınan bilgiye göre bir çiçek getirilmiş. Çiçek de balkona konulmuş, balkonda patlama meydana gelmiş. Daha fazla bilgiler var ama olayın faillerinin yakalanmasına dönük bilgiler olduğu için ayrıntı vermemiz doğru değil. Arkadaşlarımız ciddi çalışma içerisindeler. En kısa zamanda faillerin ortaya çıkarılacağını düşünüyoruz."