Huzurevi sakinlerinin el emekleri sergileniyor

Huzurevi sakinlerinin el emekleri sergileniyor
Huzurevi sakinlerinin el emekleri sergileniyor
- Mersin'de huzurevinde kalan yaşlıların hazırladığı resim, ahşap ve boyama eserlerinden oluşan sergi açıldı - Vali Çakacak: "Devletimiz yaşlıların huzur içinde, kimseye muhtaç olmadan yaşamaları için son derece güzel tesisler yaptı. Yaşlılarımızın bizim toplumda ayrı yeri vardır ve biz yaşlılarımızı bereket olarak görüyoruz"

MERSİN (AA) - Huzurevi sakinlerinin halk eğitim kursları aracılığıyla 3 aylık dönemde hazırladıkları el emeği eserler sergilendi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak tarafından bir alışveriş merkezinde açılan sergide, Erdemli ve Tarsus'taki huzurevlerinde kalan yaşlıların çeşitli çalışmaları yer aldı.

Vali Çakacak, yaptığı açıklamada, Yaşlılar Haftası kapsamında huzurevi sakinlerinin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan serginin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yaşlıların halk eğitim merkezleri aracılığıyla kurs aldığını anlatan Çakacak, şöyle konuştu:

"Yaşlılar bizim için çok önemli çünkü onlar yıllarca hayatın yükünü omuzlarında taşımışlar. Artık huzur içinde hayatlarını devam ettirmek onların hakkı. Devletimiz yaşlıların huzur içinde, kimseye muhtaç olmadan yaşamaları için son derece güzel tesisler yaptı. Yaşlılarımızın toplumda ayrı yeri vardır ve yaşlılarımızı bereket olarak görüyoruz. Onlara sevgimiz saygımız hiç eksilmez. Onların hayat tecrübeleri bizler için her zaman yol gösterici olacaktır. Yaşlılarla daima birlikte olmak, onların dualarından faydalanmak bizler için son derece önemli."

Erdemli Huzurevi sakinlerinden Gazi Özerk de 12 yaşlıyla 3 aylık çalışma sonucunda ortaya güzel eserler çıktığını kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  hayat

  ,

  Alışveriş

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  derece