İçme suyu şebeke hattında yenileme çalışmaları

İçme suyu şebeke hattında yenileme çalışmaları
İçme suyu şebeke hattında yenileme çalışmaları
- MESKİ Çavuşlu Mahallesi'nde içme suyu şebeke hattında yenileme çalışmalarına başladı

MERSİN (AA) - Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Çavuşlu Mahallesi'nde içme suyu şebeke hattında yenileme çalışmalarına başladı.

MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, yaptığı yazılı açıklamada, belediye sınırları içerisinde içme suyu şebekesi yenilemesine ihtiyaç duyulan bölgelerin tespit edilerek, proje çalışmalarının yapıldığının bildirdi.

Mahallede içme suyu şebekesi sorunlarının giderilmesi için kullanılan içme suyu borularını daha uzun ömürlü olan polietilen borularla değiştirmeye başladıklarını ifade eden Aybak, şunları kaydetti:

"Mahallemizde içme suyu şebeke hatlarının yenilemesi çalışmalarında muhtelif çaplarda 22 bin 530 metre yeni içme suyu şebekesi döşenecek olup, bin 150 adet abone bağlantısı yenilenecektir. Her hangi bir yangın olayı karşısında daha hızlı yangına müdahale edilebilmesi için mahallenin çeşitli noktalarına yangın hidratları ve vanalar koyacağız. Ağustos ayı içerisinde tamamlanacak çalışmalar ile mahallemiz daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu kavuşacaktır."