İş adamları tekerlekli sandalyede basketbol oynadı

İş adamları tekerlekli sandalyede basketbol oynadı
İş adamları tekerlekli sandalyede basketbol oynadı
- 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Mersin Engelliler Sanat ve Spor Kulübü basketbol takımı ile tekerlekli sandalyeye oturan iş adamları maç yaptı

MERSİN (AA) - Mersin Engelliler Sanat ve Spor Kulübü basketbol takımı ile tekerlekli sandalyeye oturan iş adamları maç yaptı.

3 Aralık Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Edip Buran Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakada, tekerlekli sandalyeye oturarak basketbol oynamaya çalışan iş adamları, zor anlar yaşadı. İlginç görüntülerin yaşandığı basketbol maçında engelli sporcular, iş adamlarını 5-0 yendi.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, yaptığı konuşmada, bugünün sembolik bir kutlama olduğunu ve engellilerin sadece bir gün değil yılın her günü hatırlanması gerektiğini söyledi. 

Bedensel, görme ve işitme engellilere, sportif anlamda her zaman destek verdiklerini aktaran Tarakçı, engellilerin hayata daha mutlu ve güvenli bakmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Engelli sporculardan Eser Gültekin de böyle etkinliklerin düzenlenmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getirerek farklı kesimlerden kişilerle bir arada bulunmanın kendilerine iyi geldiğini anlattı.

Farkındalığın önemine dikkati çeken Gültekin, şunları kaydetti:

"Bizim, sadece 3 Aralık'ta hatırlanmaya ihtiyacımız yok. Bizim, her zaman insanlar içinde olmamız gerekiyor. Diğer insanlardan hiçbir eksiğimiz yok. Bizim için özel bir spor, bunu herkes yapamaz. Elimizden geldiğince de iyi yapmaya çalışıyoruz. Bunun yanında insanlarla iç içe olursak çok daha iyi olur. Dışarı çıkamayan arkadaşlarımıza örnek olmak ve hayata daha farklı bakmak adına bunları yaptığımız için mutluyuz."