Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısı Mersin'de yapıldı

Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısı Mersin'de yapıldı
Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısı Mersin'de yapıldı
MERSİN (AA) - Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun (KİK) 128. dönem toplantısı Mersin'de yapıldı.Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamaya...

MERSİN (AA) - Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu'nun (KİK) 128. dönem toplantısı Mersin'de yapıldı.

Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen toplantıya, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vali Enver Salihoğlu, Adana Valisi Mustafa Büyük, Antalya Valisi Muammer Türker, Hatay Valisi Ercan Topaca, Osmaniye Valisi Kerem Al, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Daire Başkanı Ömer Toraman, vali yardımcıları, kaymakamlar, sahil güvenlik bölge komutanları, il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Gümrükler Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı yetkilileri katıldı. 

Valilerinin sunum yaptığı toplantıda, kaçakçılık türleri ve bu olaylarla mücadelede yaşanan sorunlar tartışıldı, önceki toplantının kararları değerlendirildi.

KİHBİ Daire Başkanı Ömer Toraman'ın sunumuyla devam eden toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Gümrükler Genel Müdürlüğü yetkilileri, göçmen, akaryakıt, tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı ve bazı kaçakçılık türleriyle mücadele eylem planları kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi aktarıldı.