Kahramanlı'dan kulübe destek çağrısı

Kahramanlı'dan kulübe destek çağrısı
Kahramanlı'dan kulübe destek çağrısı
- Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Kahramanlı: "Ben kaçmıyorum. Destek verin, her türlü riski alırım" - "Destek gelirse gelir yoksa olağanüstü genel kurul isteyeceğim ve yapmayacağım bu işi artık"

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun kulüp başkanı Ali Kahramanlı, kulübe destek verilmesi halinde her türlü riski alacağını belirterek, "Gelin birlikte yapalım, yakınımızda durun, takımı zirveye çıkartalım" dedi.

Kahramanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemlerde çeşitli sağlık sorunları yaşamasına rağmen zorlu görevini sürdürdüğünü belirtti.

Yıllardır kulübe hizmet eden, zor dönemlerinde mücadele veren bir kişi olduğunu vurgulayan Kahramanlı, "Sağlık sorunlarım ve ekonomik olarak bu saatten sonra tek başıma bu işi yapmam mümkün değil. 'Ali Kahramanlı takımı kötü bırakıp, gidiyor' diyorlar. Ben kaçmıyorum. Onlara bunu söylüyorum; siz oradan ahkam kesmeyin, gelin siz de bir tarafta durun ve destek verin. O zaman Ali Kahramanlı bu takımı yine zirveye çıkartır" diye konuştu.

Kahramanlı, iyi bir ekibe ve teknik kadroya sahip olduklarını ancak takıma kendisi ve birkaç kişi dışında destek veren bulunmadığını öne sürdü.

Mersin'de binlerce esnaf olmasına rağmen reklam verilmediğini, loca satın alınmadığını belirten Kahramanlı, şöyle konuştu:

"Ali Kahramanlı yapabileceğinin en iyisini yaptı. Hiçbir zaman kaçmadım. 'Ali Kahramanlı tek başına yapsın' diyorsanız ben yapmıyorum. Destek gelirse gelir, yoksa olağanüstü genel kurul isteyeceğim ve yapmayacağım bu işi artık. Birkaç kişinin kaynağıyla yürümez bu iş. Biz, takıma sahip çıkıyoruz. Ben bugüne kadar yaptım. 210 milyon dolarlık reklam değeri katkısı olan bir takım yaptık. Ben yapabileceğimin en iyisini yaptım, vicdanım rahat. Ben kaçmıyorum. Destek verin, ben her türlü riski alırım. Gelin birlikte yapalım, yakınımızda durun, takımı zirveye çıkartalım."