Kalp krizinden yaşamını yitiren öğrenciye sınıfında anma

Kalp krizinden yaşamını yitiren öğrenciye sınıfında anma
Kalp krizinden yaşamını yitiren öğrenciye sınıfında anma
- Mersin'de okulda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki Batuhan için sınıfında anma töreni düzenlendi

MERSİN (AA) - Okulda geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden 12 yaşındaki Batuhan Işık, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sınıfında anıldı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesindeki Namık Kemal Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Işık, 2 gün önce arkadaşlarıyla okul bahçesinde yere yığıldı. Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan Batuhan hayatını kaybetti.

Otopsi için cenazesi Adana  Adli Tıp Kurumuna gönderilen Işık'ın kalp krizi sonucu yaşamını yetirdiği belirlendi. Işık'ın cenazesi memleketi Ankara 'da toprağa verildi.

Işık'ın eğitim gördüğü sınıfta öğretmen ve arkadaşları anma töreni düzenledi. Sırasına çiçekler ve fotoğrafı konulan Işık'ın adı okul tahtasına yazıldı. Işık'ın sınıf öğretmeni Metin Bahçe, hayatını kaybeden öğrencisi için Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı diledi.

Öğretmenler ve öğrenciler olarak çok büyük acı yaşadıklarını belirten Bahçe, "Batuhan çok akıllı ve zeki bir çocuktu. 35 yılık öğretmenlik hayatım boyunca ilk kez böyle bir acı olayla karşılaştım. Bundan sonra da nasıl öğretmenlik yaparım bilmiyorum. Bu konuda öğrencilerim destek olacak. Hepimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

Öğrencilerden Eda Nur Yaka da sınıf arkadaşı Batuhan'ın kalp krizi geçirdiği anı anlatırken, "Bir anda yüzüstü yere düştü. Hemen öğretmenimi çağırdım ve ambulansı aradılar. Sonra da Batuhan'ı hastaneye götürdüler" dedi.