Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret

Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret
Kardeş şehir Hassloch'tan Silifke'ye ziyaret
MERSİN (AA) - Silifke Belediyesi'nin Almanya'daki kardeş şehri Hassloch'tan gelen heyet, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut'u makamında ziyaret...

MERSİN (AA) - Silifke Belediyesi'nin Almanya'daki kardeş şehri Hassloch'tan gelen heyet, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut'u makamında ziyaret etti.

Turgut, ziyarette yaptığı konuşmada, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini incelemek üzere Silifke'ye gelen kardeş şehir heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

Ziyaretin, iki ülke insanının dostluğunun gelişmesine önemli katkı sunacağını ifade eden Turgut, şöyle devam etti:

"İki şehir arasındaki kardeşlik anlaşması, yapılan karşılıklı ziyaretlerle devam ediyor. Sosyal , kültürel ve eğitim alanlarındaki çalışmalarımıza ve birliğimize daha fazla önem vererek, medeniyetlerin beşiği Silifkemizi, gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtmaya devam ediyoruz. Heyetler, karşılıklı gerçekleştirmiş oldukları ziyaretlerde iki ülke insanının hem birbirlerini hem de kültürlerini yakından tanıma imkanı bulmaktadırlar. Heyet ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek Almanya'da ilçemizin zenginliklerinin tanınmasına katkıda bulunacaktır. Silifke Belediyesi olarak bizlerde bu hususta üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmekteyiz."

Görüşmenin ardından Turgut, misafirlere plaket, ilçenin tarihini anlatan kitap ve broşür hediye etti. 


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Hediye

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal