KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı

KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı
KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı
MERSİN (AA) - Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyeleri, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın...

MERSİN (AA) - Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyeleri, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) destekleri konusunda bilgilendirildi. 

KOSGEB İl Müdürü Danyal Peker, Tarsus TSO'da düzenlenen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, kurumların verdiği desteklerin rakamlarından öte işlevselliğine bakılması gerektiğini söyledi. 

Bilgiye ulaşmanın günümüzde çok kolay olduğunu vurgulayan Peker, "Önemli olan işletmenizin planlama yapması ve hedef koyması. Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız ne kadar gittiğiniz önemli değil. Bu nedenle işletmelerin artık ulusal bir yapıya dönüşmeye, markalaşmaya önem vermesi gerekir" diye konuştu. 

Artık iyi projesi olan kişilerin, sermayeye ulaşmakta zorlanmadığını anlatan Peker, şöyle devam etti:

"Günümüzde bilgide sorun yok. Artık önemli olan personel. Beşeri sermaye dediğimiz insan artık yeni dünyanın en önemli unsuru. Ama maalesef birçok işletmemizde en kolay vazgeçebildiğimiz, hemen kapının önüne koyduğumuz, maliyetine çok da para vermediğimiz personelimiz oluyor. Şu anda dünyada vazgeçilmez olan insanlar olmaya başladı. Bir CNC'ye yüz binler veren insanlar bir elemana bin, 2 bin lira vermeyi çok görebiliyor. Kaliteli bir araba alıyorsunuz ama kötü bir şoföre emanet ediyorsunuz. Personel anlayışını da değiştirmeliyiz. Personele yatırımı değiştirmek kurumlarda farklılık yaratıyor. Birlikte rekabet etmenin geliştirilmesi gerekiyor."

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ruhi Koçak da oda olarak her türlü eğitim çalışmalarının içinde olmaya devam edeceklerini söyledi.