Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
MERSİN (AA) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Kocamaz, mesajında, bayramların...

MERSİN (AA) - Mersin  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocamaz, mesajında, bayramların yardımlaşma, dayanışma ve kardeşliğin en güzel şekilde idrak edildiği günler olduğunu belirtti. 

Türkiye 'de ve Mersin'de huzur havasının daha çok yaşatılabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini ifade eden Kocamaz, şunları kaydetti:

"Bu bayramı, birlik ve berberlik içinde, kardeşçe yaşamak için bir fırsat olarak görmeli, karışıklığa, fesatlığa imkan verecek hiçbir şeye göz yummamalıyız. Son zamanlarda aldığımız şehit haberleri, ailelerinin ocağını, bizimse yüreğimizi yaktı. Fakat bizler şunu biliyoruz ki, bu ülkeyi her ne amaçla olursa olsun yıkmaya, yakmaya çalışanlar ellerinde koca bir hüsranla geri döneceklerdir. Bizler bu oyunlara gelmeyecek kadar akıllı ve ülkemizin bekasını sürdürecek kadar kararlı bir milletiz. İnanıyorum ki, yüce Türk milleti bu duruş ve istikametle birlik ve bütünlüğünü koruyacak, birbirine sıkı sıkı sarılarak bu bayramı en güzel şekilde karşılayacaktır.

Bu yıl bayramı buruk geçirsek de bayramı fırsat bilerek, ellerimizi semaya açacak, Cenab-ı Hak'tan ülkemizin esenlik ve aydınlığı için dua dileyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın her köşesindeki vatandaşlarımızın, kutsal görevini yerine getiren askerlerimizin ve Türk- İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tüm içtenlikle kutluyorum."