"Limon fiyatları yükselecek"

"Limon fiyatları yükselecek"
"Limon fiyatları yükselecek"
MERSİN (AA) - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, (MTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kasım Tanrıöver, bu yıl limonda beklenen rekolteye...

MERSİN (AA) - Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, (MTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kasım Tanrıöver, bu yıl limonda beklenen rekolteye ulaşılamadığını belirterek, limon fiyatlarının artacağını bildirdi.

Tanrıöver, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'de narenciyenin kalbi olan Mersin'de limon üretiminin geçen yıllara oranla bu yıl düştüğünü belirtti.

Rekoltenin birçok bölgede düştüğünü aktaran Tanrıöver, şunları kaydetti:

"Narenciye üreticileriyle görüşmelerimizde bu yıl rekoltenin düşük olacağını öğrendik. Bu durum limon fiyatlarının yüksek olacağını gösteriyor. Bunun sebeplerinin başında artan maliyetlerin olduğunu gelen şikayetlerden daha iyi anlıyoruz. Bu durumda da görülüyor ki limon fiyatları bu sene de normalin üzerinde seyredecek. Türkiye'de narenciyenin kalbi olan kentimizde bu kadar düşük rekoltenin olması üzücü. Devlet, yeni teşviklerle üreticiye destek vermeli, üreticiyi daha sağlıklı tarım yapmaya teşvik etmeli."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Mersin

  ,

  Tarım

  ,

  sanayi

  ,

  başkan

  ,

  yönetim