Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay: "Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bu galibiyetlerle sezon bitmiyor, inşallah diğer maçlarımızı da alacağız" - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kafkas: "Bireysel hatalardan iki gol yedik, bu da oyun içerisinde bize pahalıya mal oldu"

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig'de Kardemir Karabükspor'u sahasında 2-1 yenen Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktör Rıza Çalımbay, zor bir maçtan hak ettikleri galibiyetle ayrıldıklarını söyledi. 

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, tahmin ettikleri gibi zorlu bir maç olduğunu belirterek, kötü başladıkları karşılaşmada ilerleyen dakikalarda toparlandıklarını anlattı.

Oyuncularının iyi mücadele ettiğini aktaran Çalımbay, "Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bu galibiyetlerle sezon bitmiyor, inşallah diğer maçlarımızı da alacağız. Bütün amacımız bu seneyi çok iyi bir yerde bitirmek. Vargücümüzle maçlara bakacağız. İstediğimiz yerde bitireceğimize yürekten inanıyorum. Kulübün de bazı şeyleri halletmesi gerekiyor" diye konuştu. 

Oyuncuların dünkü antrenmana çıkmamasına da değinen Çalımbay, şunları söyledi:

"Dün istemediğimiz olaylar oldu ona rağmen bugün herkes büyük bir özveriyle mücadele etti. Sezon başında oyuncuların futbolculuklarından önce kişiliklerine bakarak bir takım kurdum ve takımla gurur duyuyorum. Her türlü aksaklıklara rağmen mükemmel mücadele ediyorlar. Hem saha içinde hem de saha dışında birbirlerine sahip çıkıyorlar."  

Çalımbay, kentin takıma sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, yaşanmaması gereken ufak sorunların büyüdüğünü söyledi.

 

-Kardemir Karabükspor cephesi

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise oyun, kontrolleri altındayken istemedikleri hatalar yaptıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

 "Bireysel hatalardan iki gol yedik, bu da oyun içerisinde bize pahalıya mal oldu. Oyunu kontrol edip, hızlı hücum yapmak istiyorduk, belirli bölümlerde başarılı olduk ama belirli bölümlerde olamadık. Hızlı hücum yapabilmek için hızlı düşünmek gerekiyor, bunu bazen başaramadık. Mersin ekibini tebrik ediyorum."

Bir gazetecinin, "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz" sorusuna Kafkas, "Bunun sorumlusunun ben olduğumu daha önce de ifade etmiştim. Biliyorsunuz istifa tek taraflı bir müessese değil. Sorumluluğu taşıyacak yürekte ve cesaretteyiz. Yönetim kurulu ne karar alırsa saygı duyarım. Daha önce kulübün önünü açmak için böyle bir karar almıştım zaten" yanıtını verdi.