Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Korkmaz: - "Hak ettiğimiz bir galibiyetti" - Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Karaman: - "Biz de hatalarımızdan ders çıkaracağız" - "Deneyimli hakemler, geçmişteki arkadaşlarımız gelişsinler. Hep aynı hatalar olur mu?"

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta karşılaşmasında Çaykur Rizespor'u 3-0 yenen Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktör Bülent Korkmaz, oyun ve skordan memnun olduklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bülent Korkmaz, sıkıntılarla dolu bir hafta geçirmelerine rağmen oyuncularının gerekeni yaptıklarını belirterek, "İyi bir oyun oynadık ve iyi bir galibiyet aldık. Hak ettiğimiz bir galibiyetti" diye konuştu.

Korkmaz, bir gazetecinin sorusu üzerine yaşadıkları sorunlara da değinerek, şöyle konuştu:

"Ben her halde başka şehirde yaşıyorum, başka şehirde konuşuyorum. Başka şehrin takımı gibi geliyor bana. Sağ olsunlar belli bir taraftar grubu var, geliyorlar, destekliyorlar. Güzel bir sahamız, stadımız, her halde 1 milyona yakın da nüfus var. Bunun yüzde 1'ini hesaplasanız 10 bin eder. Maalesef o da yok. Biz bize devam ediyoruz. Biz teknik direktörler, basın toplantılarında konuşuruz, kapı kapı dolaşamam. Bu takım, Mersin'in takımı. Süper Lig demek, Avrupa'da marka demek. Bu kadar güzel, bu kadar keyifli, sosyal bir şehir ama bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Biz uyarılarımızı yapıyoruz. Biz gideceğiz, Mersin İdmanyurdu ise kalıcı."

Khalili'nin ilk yarının sonlarına doğru sakatlanmasıyla ilgili de konuşan Korkmaz, oyuncunun durumunun ciddi olabileceğini kaydetti.

 

- Çaykur Rizespor cephesi

 

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, karşılaşmanın hakemi İlker Meral'ın hatalı kararlar verdiğini savundu.

Faullerinin verilmediğini belirten Karaman, "Faulümüzü görmüyorsun, rakibin penaltısını görüyorsun. Maçın devamında bizim penaltımızı yine görmüyorsun. Yediğimiz 2. ve 3. goller tamamen bizim hatalarımız. Biz de hatalarımızdan ders çıkaracağız. Zaten oyuncuların ilk devre hakeme olan inancı soru işareti. Sürekli tartışma içerisinde geçti verilen kararlar" diye konuştu.

Karaman, deneyimli hakemlerin basit hatalar yapmaması gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Hocamı ben tanıyorum. Alsın şu kaseti seyretsin, biz de seyredeceğiz. Deneyimli hakemler gelişsin arkadaş, aynı yerde saymasın. Yeni, genç hakemler çıkıyor. Çıkıp yönetsinler, onlar hata yapsın. Ama deneyimli hakemler, geçmişteki arkadaşlarımız gelişsinler. Hep aynı hatalar olur mu? Ben bunu söylerken, Mersin İdmanyurdu'nun haklı galibiyetine de gölge düşürmüyorum. Çok iyi ve disiplinli oynadılar. Hak ettikleri bir galibiyet elde ettiler. Ama maçın kritik bölümlerinde hakemin verdiği kararlar önemli."

Tecrübeli teknik adam, bugüne kadarki en vasat oyunlarını sergilediklerini de sözlerine ekledi.