Marsel İlhan, TEB BNP Paribas İstanbul Open'da başarı istiyor

Marsel İlhan, TEB BNP Paribas İstanbul Open'da başarı istiyor
Marsel İlhan, TEB BNP Paribas İstanbul Open'da başarı istiyor
- Dubai Tenis Şampiyonası'nda çeyrek final oynayan İlhan: - "Federer gibi önemli raketler geliyor. Türkiye'de güzel oynamak istiyorum. Umarım bu turnuvada iyi sonuçlar alırım"

MERSİN (AA) - SEZGİN PANCAR - Dubai Tenis Şampiyonası'nda çeyrek final oynayan ve tek erkekler dünya sıralamasında 77'nciliğe yükselen Marsel İlhan, TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvasında iyi sonuçlar almak istediğini söyledi. 

İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mersin'de 6-9 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Davis Cup'ta Güney Afrika ile karşılaşacakları maça hazırlandığını belirtti. 

Önemli ve çekişmeli bir turnuva olacağını vurgulayan milli raket, "İyi performansımı Mersin'de de devam ettirmek ve tüm maçları kazanmak istiyorum. Milli maçlar her zaman bizler için önemli. Kendime ve takımıma güveniyorum. İnşallah bir terslik olmazsa iyi sonuçlar elde edeceğiz" dedi.

İlhan, Dubai Tenis Şampiyonası'nda çeyrek final oynamasının kendisini diğer turnuvalar için motive ettiğine dikkati çekerek, "Önemli bir turnuvada ilk kez çeyrek final oynadım ve dünya 77'nciliğine yükseldim. Novak Djokovic ile oynadım, benim için güzel bir deneyim oldu. Hedefim dünya sıralamasında ilk 50'ye girmek. Umarım Mersin'de de başarılı olacağız" diye konuştu.

İstanbul'da 27 Nisan-3 Mayıs'ta düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvasının, kariyeri açısından çok önemli olduğunu ve turnuvada ana tabloda mücadele edeceğini aktaran İlhan, " Türkiye için çok önemli bir turnuva. Federer gibi önemli raketler geliyor. Türkiye'de güzel oynamak istiyorum. Umarım bu turnuvada iyi sonuçlar alırım" dedi.

İlhan, Roger Federer ile karşılaşmak istediğini belirterek, "Federer ile herkes oynamak ister. Böyle bir efsaneyle aynı dönem ve aynı turnuvalarda oynadığımız için çok şanslıyız. Umarım onunla bir gün maçımız olur" dedi.