MDOB, "Anlat, Şehrazat" müzikalini yeniden sahneledi

MDOB, "Anlat, Şehrazat" müzikalini yeniden sahneledi
MDOB, "Anlat, Şehrazat" müzikalini yeniden sahneledi
- "Masal tadındaki" müzikal, görselleriyle ve müzikleriyle izleyicilerin beğenisini kazandı

MERSİN (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Binbir Gece Masalları'ndan sahneye uyarlanan "Anlat, Şehrazat" müzikalini, sanatseverlerle yeniden buluşturdu.

Önceki gösterimleri kapalı gişe gerçekleştirilen, orkestra şefliğini Serdar Yalçın'ın yaptığı müzikal, Mersin Kültür Merkezi Opera Salonu'nda sahnelendi. 

Rejisör Kenan Korbek'in sahneye koyduğu "masal tadındaki" müzikal, hem görselleriyle hem de müzikleriyle izleyicilerin beğenisini kazandı.

Müzikalin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl, ışık tasarımı Tarı Deniz üstlenirken, reji asistanlığını Süleyman Tekin, koreografisini de Başak Özenç gerçekleştirdi.

Eserde başlıca rolleri, MDOB sanatçıları Gülden Vurandemir, Onur Polat, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Serin Saybaşılı, Ufuk Kasar, Baran Taner, Korhan Dinçer, Hulusi Polat, Ali Ulvi Karaca, Okan Fidan, Sevil Erçak, Serkan Karagöz, paylaştı.

Eserde, eşinin ihaneti üzerine evlendiği tüm kadınları ertesi gün öldüren Sultan Şehriyar ile kadınları bu zulümden kurtarmak için Sultan ile evlenen Şehrazat'ın öyküsü anlatılıyor.