MDOB, "Romeo ve Jüliet" operasını sahneleyecek

MDOB, "Romeo ve Jüliet" operasını sahneleyecek
MDOB, "Romeo ve Jüliet" operasını sahneleyecek
- William Shakespeare'ın ölümsüz aşk öyküsünden operaya uyarlananan eser, 28 Şubat'ta Mersin prömiyerini yapacak

MERSİN (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), William Shakespeare'ın ölümsüz eserinden operaya uyarlanan, "Romeo ve Jüliet" eserinin Mersin prömiyerini gerçekleştirecek.

MDOB'tan yapılan açıklamaya göre, edebiyat tarihinin en önemli oyun yazarı ve şairi William Shakespeare'ın ölümsüz eserinden aynı adla opera sahnesine taşınan eser 28 Şubat saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sahnelenecek.

Librettosu Jules Barbier ve Micher Carre'ye, müziği Charles Gounod'a ait eserin Mersin prömiyerini şef İbrahim Yazıcı gerçekleştirecek.

MDOB'un deneyimli rejisörü Kenan Korbek'in sahneye koyduğu eser 7, 14, 19 ve 24 Mart tarihlerinde de aynı sahnede yeniden sanatseverlerle buluşturulacak.

MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin, yaptığı yazılı açıklamada, en güzel eserlerle sanatseverlerin karşısına çıkacaklarını belirtti.

"Romeo ve Jüliet" operasının Mersin prömiyerini gerçekleştirmekten dolayı mutlu ve heyecanlı olduklarını aktaran Engin, "Yer sıkıntısı yaşamak istemeyen sanatseverlere biletlerini şimdiden ayırmalarını tavsiye ederiz. Yeni bir eseri daha repertuvarımıza kazandırmanın mutluluğuyla sanatseverlere sanat dolu günler dileriz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan MDOB şubat ayı içinde "Anlat Şehrazat" ve "Lüküs Hayat ' müzikali, "Notre Dame'ın Kamburu" ve "Piri Reis" balesi ile "Güldestan" adlı müzik ve dans gösterisini de sanatseverlerle yeniden buluşturacak.