Mersin Bisikletli Gezginler Derneği'nden sahil temizliği

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği'nden sahil temizliği
Mersin Bisikletli Gezginler Derneği'nden sahil temizliği
MERSİN (AA) - Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı sahilinde çevre temizliği yaptı.Mersin Bisikletli Gezginler...

MERSİN (AA) - Mersin Bisikletli Gezginler Derneği üyeleri Gülnar ilçesine bağlı Yanışlı sahilinde çevre temizliği yaptı.

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı Ahmet Salih Özenir, yaptığı açıklamada, daha önce Erdemli ilçesindeki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu'ndaki deniz kaplumbağaları üreme alanları ile Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu Mahallesi Akyar ve Boğsak sahillerinde de sahil temizliği çalışmaları yaptıklarını hatırlatarak,  bu tür faaliyetlerle çevre farkındalığı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Mersin sahillerinin korunması gerektiğini vurgulayan Özenir, şöyle konuştu:

"Biz fırsat buldukça dernek olarak bu sahillerde temizlik çalışması yaparak, daha çok insan kaynaklı çöp diyebileceğimiz atıkları temizlemeye, sahilimizi olması gerektiği duruma getirmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmamızda da Yanışlı sahilindeyiz. Gerçekten çok güzel ve korunması gereken bir kumsal. Burada yaptığımız temizlik çalışmasıyla sahillerimizin çevre kirliliğinden korunmasına ve kirletilmemesi için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  çevre

  ,

  Silifke

  ,

  Fırsat

  ,

  Gezginler