Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz:
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz:
- "Hedefimiz, dünya kentleri arasında parmakla gösterilecek örnek bir şehir, Akdeniz'de lider bir kent inşa etmek"

MERSİN (AA) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Hedefimiz, dünya kentleri arasında parmakla gösterilecek örnek bir şehir, Akdeniz'de lider bir kent inşa etmek" dedi. 

Kocamaz, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, 2014 yılı faaliyetleri ve 2015 yılında hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verdi.

İlçelerinin Büyükşehir yönetimine katılmasıyla Mersin'in bir bütün şehir statüsüne kavuştuğunu ifade eden Kocamaz, hizmeti belirli yerlere değil, Mersin'in her bölgesine götürdüklerini, bu bağlamda birçok mahallenin yol ve su problemlerini çözdüklerine söyledi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye 'de ilk kez Engelliler Daire Başkanlığı'nı kurduklarını iddia eden Kocamaz, şöyle devam etti:

"Bu daire başkanlığı bünyesinde sadece ve sadece engelli vatandaşların sorunlarına yönelik proje ve hizmetler üretiliyor. Mersin il genelinde 170 amatör spor kulübümüze malzeme yardımında bulunduk. Muhtaç durumdaki vatandaşlarımıza nitelikli hizmet sunmak ve ihtiyaçlarına göre yardım yapabilmek amacıyla ücretsiz ve puan usulüyle alışveriş imkanı sunacak Sosyal Market Projemizi hayata geçiriyoruz. Tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkmak adına önemli çalışmalar yaptık. Soli-Pompeipolis, Boğsak Adası, Uzuncaburç ve Yumuktepe kazı çalışmalarına maddi destek sağlıyoruz."

Kocamaz, ilk kez İstanbul Feshane'de Mersin Tanıtım Günleri yaptıklarını hatırlatarak, ocak ayında İstanbul'da gerçekleşecek EMİTT 2015 Uluslararası Turizm Fuarı'nda Mersin'i en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydetti, 

Modern bir kent, Mersin'e yakışır kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak istediklerini vurgulayan Kocamaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hedefimiz, dünya kentleri arasında parmakla gösterilecek örnek bir şehir, Akdeniz'de lider bir kent inşa etmek. Geride kalan 9 ayda yaptığımız çalışmalarda, önce, yapacağımız vizyon projelerimizin hazırlık aşaması ve fizibilite çalışmalarını tamamlamakla başladık. Sizler de bilirsiniz ki iyi işler, öncesinde iyi hazırlanmış projelerden çıkar. 2015 yılı, Mersin için değişimin başladığı bir yıl olacak. 2015 yılı yatırımlarının önemli payını ulaşıma ayırdık. İlk hedef olarak da trafik sorununu çözmek. Bu sebepten toplu taşıma sorunu olmayan bir kent için 60 adet yeni otobüsümüzün hizmet alımını yaptık. 

Kocamaz, konuşmasının ardından basın mensuplarının soruları cevapladı. Toplantının sonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesine katılan yeni araçlar, konvoy eşiğinde Mersinlilere tanıtıldı.