Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet iddiası

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet iddiası
Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet iddiası
- AK Parti Mersin İl Başkanı Taşpınar: "Doğru yapılan işlere destek olacağımızın, bu olayda görüldüğü gibi yanlışların da karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz" - CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit: "İstifa ederek bir rahatlatma sağlanmıştır"

MERSİN (AA) - AK Parti ve CHP Mersin İl Başkanları, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet iddiasında adı geçen MHP 'li meclis üyesi K.U'nun görevinden istifa etmesini değerlendirdi.

AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, yazılı açıklamasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın rüşvet iddialarının üzerine gitmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Meclis üyesinin istifa etmesi için dün yapılan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı birinci birleşimine AK Partili meclis üyeleri olarak katılmadıklarını hatırlatan Taşpınar, Belediye Meclisi'nin saygınlığının korunması adına yapılan bu eylemin amacına ulaştığını ve adı geçen meclis üyesinin istifa etmek zorunda kaldığını kaydetti.

Taşpınar, doğruların yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Meclisteki temsilcilerimizle Mersin'e hizmet etmeye her ne şart altında olursa olsun devam edeceğiz. Doğru yapılan işlere destek olacağımızın, bu olayda görüldüğü gibi yanlışların da karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit de partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, rüşvet iddialarının ardından iki tarafın da yaptıklarını itiraf ettiğinin bilgisinin kendilerine ulaştığını anlattı.

Bu tür olayların geçmişte tekrarının olup olmadığının araştırılması gerektiğini vurgulayan Özyiğit, şöyle konuştu:

"Bu kişi istifa etmemiş olsaydı bugünkü toplantıda 'İstifa ettirilerek, meclisin onuru kurtarılsın. Bir oya ihtiyacı olduğu yerde söz veriyorum, o bir oyu CHP'den sağlayacağım' diyecektim. Ancak istifa ederek bir rahatlatma sağlanmıştır. En azından bir şaibenin silinmesi söz konusudur. Demokratik tavrı göstermiş oldukları için meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin MHP'li üyesi K.U. hakkında, bir araziye akaryakıt istasyonu ruhsatı verilmesi karşılığında rüşvet aldığı iddiaları üzerine inceleme başlatılmış, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, söz konusu meclis üyesi ile adı iddialara karıştığı ileri sürülen MHP'li bir diğer meclis üyesinin de istifasını istemişti. Rüşvet iddiasında adı geçen MHP'li meclis üyesi K.U. dün görevinden istifa etmişti.