Mersin Ekonomi Platformu'nda devir teslim töreni

Mersin Ekonomi Platformu'nda devir teslim töreni
Mersin Ekonomi Platformu'nda devir teslim töreni
- Mersin Ekonomi Platformu 7. Dönem Başkanı Ferudun Gündüz, görevini Hanife Körünoğlu'na devretti - Gündüz: - "Önümüzdeki 4 yılda kısa, orta ve uzun vadede neler yapabileceklerini ortaya koyabilecek, anlatabilecek bir hükümet yapısı oluştu. Bu tabi iş dünyasını biraz daha rahatlattı ve bir takım makro problemlerin çözülmesi için de bize güven verdi"

MERSİN (AA) - Mersin Ekonomi Platformu (MEP) 7. Dönem Başkanı Ferudun Gündüz, gelecek 4 yılda kısa, orta ve uzun vadede neler yapabileceğini ortaya koyabilecek bir hükümet yapısı oluştuğunu belirterek, "Bu tabi iş dünyasını biraz daha rahatlattı ve bir takım makro problemlerin çözülmesi için de bize güven verdi" dedi. 

Gündüz, Akdeniz İhracatçı Birlikleri?'nde (AKİB) gerçekleştirilen törende, 8. dönem başkanlığı görevini Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği (AGİP) Yönetim Kurulu Başkanı Hanife Körünoğlu'na devretti.

Ferudun Gündüz, yaptığı konuşmada, MEP'in kuruluş amacının Mersin'deki farklı görüşlere sahip derneklerin bir araya gelerek kent için yararlı projelerin gerçekleştirilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. 

Farklı dünya görüşlerine sahip insanların bir arada proje üretmesinin kolay olmadığını vurgulayan Gündüz, platformun kuruluştan bu yana  'beraber proje oluşturma kültürü' oluşturmaya çalıştığını ve bunu da başardıklarını kaydetti. 

Yakın dönemde Türkiye'nin 2 seçim geçirdiğini anlatan Gündüz, şöyle devam etti:

"İlk seçim sonuçları bir şekilde Türkiye'yi kilitledi ve iş yapamaz hale getirdi. Bunun tabi iş dünyası üzerinde de biraz olumsuz tesirleri oldu. Bir belirsizlik ortamı oluştu. Tabi daha sonra bu handikap aşıldıktan sonra da biraz daha Türkiye'nin nefes alacağına dönük bir umut taşımaya başladık. Çünkü güçlü bir iktidar oluştu. Güçlü iktidar sonuç olarak koalisyonda ortaya çıkacak iç çelişkileri bertaraf etmeyi daha rahat becerebilir düşüncesindeyiz. Bir de geçmiş dönemden kaynaklanan ciddi tecrübelerde oluştu bu hükümet unsurları içerisinde. Dolayısıyla Türkiye biraz daha rahatladı. Bundan sonra önümüzdeki 4 yılda kısa, orta ve uzun vadede neler yapabileceklerini ortaya koyabilecek, anlatabilecek bir hükümet yapısı oluştu. Bu tabi iş dünyasını biraz daha rahatlattı ve bir takım makro problemlerin çözülmesi için de bize güven verdi."

Gündüz, başkanlık görevini şimdiye kadar gururla yürüttüğünü ve büyük bir heyecanla görevini Hanife Körünoğlu'na devrettiğini belirterek, kendisine başarılar diledi. 

Körünoğlu ise Mersin Ekonomik Platformu'nun kuruluşundan bu yana 4 yıl geçtiğini ve bu zamana kadar 28 sivil toplum örgütünü bünyesinde barındırdığını söyledi. 

Platform olarak çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade eden Körünoğlu, başkanlık görevine layık görülmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu anlattı.

Konuşmaların ardından, MEP 7. Dönem Başkanı Ferudun Gündüz, yeni başkan Hanife Körünoğlu'na çiçek verip tebrik etti. Gündüz, daha sonra yönetim kurulundan bazı isimlere üstün gayretlerinden ötürü "teşekkür plaketi" verdi.