Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Altındere:

Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Altındere:
Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü Altındere:
-"Medipol Başakşehir maçı için 750 bin lira prim açıkladık. Ona rağmen futbolcularımız sahada resmen yürüdü, mücadele etmedi" - "Bazı futbolcularımız kadro dışı kalabilir. Raporlara bakacağız. Prim sistemini de yeniden ele alacağız"

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun basın sözcüsü Murat Altındere, Medipol Başakşehir karşılaşması için 750 bin lira prim açıkladıklarını ancak futbolcuların buna rağmen sahada mücadele etmediğini belirtti.

Altındere, yaptığı yazılı açıklamada, Medipol Başakşehir maçı öncesinde kulüpte sıkıntılı bir süreç yaşandığını anımsattı.

Geçen hafta futbolcuların antrenmana çıkmak istemediğini hatırlatan Altındere, "Antrenmanlara çıkmamak futbolculara ne kattı? Hem onlar, hem biz kaybettik." ifadesini kullandı.

Murat Altındere, yönetim olarak maçtan önce takıma ödeme yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Yabancı oyuncular 'Ödeme yapmazsanız gelmeyiz' dedi. Nakoulma cumartesi gecesi geldi. Welliton daha takıma katılmadı. Onun da bugün takıma katılmasını bekliyoruz. Medipol Başakşehir maçı için 750 bin lira prim açıkladık. Ona rağmen futbolcularımız sahada resmen yürüdü, mücadele etmedi. Sahada mücadele eder kaybedersiniz o zaman kimse sizi eleştiremez ama maalesef biz sahada yoktuk."

Altındere, teknik direktör Ümit Özat ile de görüşme yapacaklarını, ödül sisteminin olduğu yerde ceza sisteminin de olması gerektiğinin altını çizerek, "Bazı futbolcularımız kadro dışı kalabilir. Raporlara bakacağız. Prim sistemini de yeniden ele alacağız." değerlendirmesinde bulundu.