Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay:

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay:
Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay:
''Ara dönemde transfer yapamadık. Eğer transfer yasağımız olmasaydı şimdi takım daha güçlü olur, bu kötü gidiş de yaşanmazdı"

MERSİN (AA) - Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, transfer yasağı nedeniyle takıma takviye yapamadıklarını ve bunun da sıkıntısını yaşadıklarını ifade etti.

Çalımbay, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı tarafından Erdemli Spor Salonu'nda düzenlenen panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Takımın performansının son dönemde düşüşte olduğunun belirtilmesi üzerine Çalımbay, şöyle konuştu:

"Ara dönemde transfer yapamadık. Eğer transfer yasağımız olmasaydı şimdi takım daha güçlü olur, bu kötü gidiş de yaşanmazdı. Birçok takımın 30 maç sonrasında yakaladığı performansı biz 25 maçta yakaladık. Takım çok kötü değil ancak güçlendirmek gerekiyordu bunu yasak nedeniyle yapamadık. Biz yine de ilk 10 içinde ligi bitirmek istiyoruz."

Çalımbay, Mersin Stadyumu'nda maç yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine de büyük ihtimalle  Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarının orada oynanacağını söyledi.

Panelde Mersin İdmanyurdu futbolcusu Efe Halil Özarslan, spiker Emre Tilev, gazeteci Cevdet Ünüvar ile eski hakem Musa Eryılmaz da öğrencilerin sorularını yanıtladı.