Mersin İdmanyurdu'nda 90. yıl heyecanı

Mersin İdmanyurdu'nda 90. yıl heyecanı
Mersin İdmanyurdu'nda 90. yıl heyecanı
- Kırmızı-lacivertli ekip ilk haftadaki Beşiktaş maçında 90. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak - Basın sözcüsü Erdem: "90. yıl dönümü kutlamalarının Beşiktaş maçına denk gelmesi sebebiyle hem taraftar hem de futbolcular, bu maça ayrı bir motivasyonla hazırlandı"

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun basın sözcüsü Ayhan Erdem, kulübün kuruluşunun 90. yıl dönümüne denk gelen Beşiktaş maçına ayrı bir önemle hazırlandıklarını bildirdi.

Erdem, yazılı açıklamasında, Beşiktaş maçının Mersin İdmanyurdu'nun kuruluşunun yıl dönümü olan 16 Ağustos 'a denk gelmesi nedeniyle Mersin Stadyumu'nu adeta karnaval yerine çevireceklerini belirtti.

Yıl dönümünü büyük coşku içerisinde kutlayacaklarını aktaran Erdem, şöyle devam etti:

"90. yıl dönümü kutlamalarının Beşiktaş maçına denk gelmesi sebebiyle hem taraftar hem de futbolcular, bu maça ayrı bir motivasyonla hazırlandı. Kent maç öncesi kenetlenmiş durumda. 90 yıllık mazisinde birçok başarıya imza atan koca çınar, transfer yasağı nedeniyle takviye yapamadan başlayacağı ligde geçen sezon yakalanan başarının üzerine çıkmayı hedefliyor."

Öte yandan, Beşiktaş karşılaşması için kentte bulunan bilboardlara "Haydi Mersin maça" başlıklı ilanlar verilerek, taraftarlar maça davet edildi.