Mersin İdmanyurdu'nda maaş krizi

Mersin İdmanyurdu'nda maaş krizi
Mersin İdmanyurdu'nda maaş krizi
- Futbol şube sorumlusu Serttaş: - "Futbolcular günü gelmeyen bir parayı talep etmişlerdi başkan ise 'Günü gelsin o zaman öderiz' dedi. O yüzden bir sıkıntı oldu. Şimdi problem çözüldü"

MERSİN (AA) - Mersin İdmanyurdu Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, oyuncular ile yönetim arasında maaş alacakları konusunda bir anlaşmazlık yaşandığını ancak sorunun çözüldüğünü söyledi.

Serttaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbolculara düzenli olarak ödeme yapmaya çalışan bir kulüp olduklarını belirtti.

Nisan ayı maaşları ödenecek olan futbolcuların mayıs ayı maaşlarını da talep ettiğinin altını çizen Serttaş, şöyle devam etti:

"Oyuncuların böyle bir talebi olunca  başkan  'Günü dolmayan ödemeyi yapmayacağım' dedi. Bunu da oyuncular hiçbir şey yapılmayacak olarak anlamışlar. Bu sıkıntı nedeniyle dünkü idman yapılamadı. O yüzden sıkıntılı süreç oldu ama şu anda hiçbir problem yok, idmana çıkacaklar. Futbolcular günü gelmeyen bir parayı talep etmişlerdi başkanda 'Günü gelsin o zaman öderiz' dedi. O yüzden bir sıkıntı oldu. Şimdi problem çözüldü."

Servet Çetin'in kadro dışı kaldığı ve gönderileceği iddiaları olduğunun belirtilmesi üzerine Serttaş, Servet Çetin'in kaptan olduğu için maaş konularını başkanla görüştüğünü, kadro dışı veya gönderilme gibi bir kararın olmadığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Mersin

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  Kulüp

  ,

  yönetim