Mersin otomotiv yatırımı istiyor

Mersin otomotiv yatırımı istiyor
Mersin otomotiv yatırımı istiyor
- Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili Nane: - "En az bir mümkünse daha çok otomotiv üretici firmasının bölgemizde yatırım yapmasını arzu ediyoruz"

MERSİN (AA) - Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanvekili Mehmet Semih Nane, otomotiv sektöründeki yatırımcıları kente beklediklerini belirtti.

Nane, yaptığı yazılı açıklamada, otomotiv dünyasının son 25 yılda hızla büyüyen bir sektör konumunda bulunduğuna dikkati çekti.

Otomobil satış rakamlarının kriz dönemlerinde bile herhangi bir sekteye uğramadığına işaret eden Nane, bu alandaki önemli bir markanın Mersin'e yatırım yapmasının kendilerini mutlu edeceğini kaydetti.

MTOSB olarak sektörün Mersin'e gelmesi için tanıtım ve davet çalışmaları yapacaklarını aktaran Nane, bu konuda kentin dinamiklerinin de güç birliği yapması gerektiğinin altını çizdi.

Bu girişimi kente katma değer sağlayabilecek bir yatırım olarak analiz etmek gerektiğini belirten Nane, şöyle devam etti:

"En az bir mümkünse daha çok otomotiv üretici firmasının bölgemizde yatırım yapmasını arzu ediyoruz. Güçlü bir otomotiv üretici firmasının Mersin'e gelmesi bir kere tartışmasız istihdama çok büyük fayda sağlar. Mersin'in marka değeri artar, ticarete, yan sanayiye, lojistiğe, limana katkı sağlar. Tüm kente katkı sağlayacak bir olayda güç birliği sağlamak önemli."


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Yatırım

  ,

  otomotiv

  ,

  sektör

  ,

  sanayi