Mersin projelerin hayata geçirilmesini bekliyor

Mersin projelerin hayata geçirilmesini bekliyor
Mersin projelerin hayata geçirilmesini bekliyor
- ÇUKTOB Başkanı Demir: - "Son bir yıldaki siyasi belirsizlik ve terör olayları turizm sektöründe düşüşe neden oldu. Önümüzdeki süreçte yaşanan kaybın telafi edilmesi için çok ciddi önlemler alınması gerekiyor" - Mersin GİAD Başkanı İzol: - "Bizlerin iş dünyası olarak hükümetten beklentisi Mersin için düşünülen projelerin hemen hayata geçirilmesidir"

MERSİN (AA) - Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, son bir yıldaki siyasi belirsizlik ve terör olaylarının turizm sektöründe düşüşe neden olduğunu ifade ederek, yaşanan kaybın telafi edilmesi için gelecek dönemde çok ciddi önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Demir, yazılı açıklamasında, resmi olmayan sonuçların, seçmenin tek parti iktidarını isteğini ortaya koyduğuna işaret etti.

Sandıktan çıkan sonucun halkın takdiri olduğunu ve bu süreçten sonra da sektör olarak beklenti içerisinde bulunduklarını aktaran Demir, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin gündemini uzun bir süre seçimler meşgul etti. Türkiye artık seçim atmosferinden çıkıp gerçek gündemine dönmeli. Son bir yıldaki siyasi belirsizlik ve terör olayları turizm sektöründe düşüşe neden oldu. Önümüzdeki süreçte yaşanan kaybın telafi edilmesi için çok ciddi önlemler alınması gerekiyor. Mersin turizmi için hayati önem taşıyan Çukurova Bölgesel Havalimanı, Karboğazı, Akdeniz Sahil Yolu, Tarsus - Kazanlı Sahil Projesi, otobanın Taşucu'na kadar yapılması gibi vadedilen ancak hala tamamlanamayan projelerin de bir an önce tamamlanmasını umut ediyoruz."

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzol ise 1 Kasım Genel Seçimleri'nde sandıktan istikrarın çıktığını belirtti.

Seçim atmosferinden bir an önce çıkılması gerektiğinin altını çizen İzol, Türkiye'nin geleceğine yönelik projelere hız verme zamanının geldiğini ifade etti.

Mersin'de projelerin bir an önce hayata geçirilmesinin önemli olduğunu anlatan İzol, "Bizlerin iş dünyası olarak hükümetten beklentisi Mersin için düşünülen projelerin hemen hayata geçirilmesidir. Bu anlamda AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve ekibinin çalışmaları önemlidir. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte Mersin ülkenin parlayan yıldızı olacak, birçok yatırım şehrimizde hayat bulacaktır" ifadesini kullandı.